Rekrutacja na aktora - BubbleJam

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

BubbleJam

Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 21:01

DiscordID: BubbleJam#2710
Jaki masz mikrofon: SPC Gear SM900 USB (SPG026)
Krasnoludki:
Scenka:
Z góry przepraszam za te ramki z Tuby przy scence.
Mam nadzieję, że się spodoba ;)
Ostatnio zmieniony 15 paź 2020, 15:09 przez BubbleJam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Witam :3
Proszę o udostępnienie materiałów publicznie. Wymagane są do nich uprawienia.
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
BubbleJam

Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 21:01

Upsik, Chyba już naprawiłem teraz już działa jak należy? (powinien być już publiczny)
Ostatnio zmieniony 15 paź 2020, 15:13 przez BubbleJam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Działa jak należy :3
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
BubbleJam

Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 21:01

Super 😅
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka

Masz bardzo dobrą dykcję. Jesteś jednak odrobinę za blisko mikrofonu, bo słychać oddechy i mlaśnięcia śliny. Są to oczywiście normalne ludzkie odgłosy, ale będąc w odpowiedniej odległości od mikrofonu, mikrofon nie powinien ich aż tak mocno zbierać. Fajnie pobawiłeś się w modulacje. W pewnym momencie nawet nie byłam pewna, czy Twoja prawdziwa barwa głosu jest faktycznie tą, bo tak naturalnie wychodziły Ci niektóre modulacje :D

W scence już trochę pogorszyła Ci się dykcja, bo goniłeś za tym, żeby się wyrobić w kłapy. Jednak dykcja zawsze powinna być wyżej w hierarchii ważności. ;) Gdy nagrywasz krzyki, to pamiętaj, żeby zmniejszyć czułość mikrofonu, aby uniknąć przesterów. Mimo to nie obawiasz się krzyczeć, więc już tę barierę do pokonania masz za sobą. Brawo!

Mam jednak problem z emocjami. Zagrałeś w niektórych momentach przekonująco, a w innych średnio/słabo. Byłeś taką sinusoidą przez całą scenkę. Dlatego proszę, żebyś dograł jeszcze jedną scenkę. Niewiele brakuje Ci do rangi, ale muszę sprawdzić, jak duży problem sprawia Ci oddawanie uczuć. Jeśli przy dodatkowej scence okaże się niewielki lub w ogóle go nie będzie, to dostaniesz rangę. Jednak jeśli przekazywanie emocji dalej będzie na problematycznym poziomie, to będziesz musiał jeszcze trochę poćwiczyć. Na dosłanie dodatkowej scenki masz dwa tygodnie, czyli do 30.10 włącznie. Możesz większość tego czasu poświęcić na podszkolenie się, to zawsze już załapiesz jakiś postęp. :) Powodzenia! o/
BubbleJam

Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 21:01

Oto kolejna scena przepraszam, że kazałem wam czekać aż do końca terminu:
Mam nadzieje, że was nie zawiodę :P
BubbleJam

Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2020, 21:01

Dajcie znać, jeśli pliku nie można odsłuchać.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Nic się nie stało, że nadesłałeś pod koniec terminu. Po to są dawane te dwa tygodnie, żeby rekrut właśnie mógł wykorzystać ten czas i podszlifować swoje umiejętności

Da się odsłuchać, choć nie wiem, co się stało z jakością nagrania. Krasnoludki i pierwsza scenka brzmiały o znacznie lepiej jakościowo niż druga scenka. Nie wiem, czy zmieniłeś miejsce, w którym nagrywasz albo inaczej coś ustawiłeś. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, co konkretnie mogło być tego przyczyną. Słyszę czasem jakby metaliczny pogłos. Zwłaszcza przy głosie szefa

Fajnie zmodulowałeś głosy. Pasowały barwą do postaci. Dykcją jednak znów była słabsza. Nie goniłeś za kłapami, ale nie mówiłeś wyraźnie przez cały czas. Jakbyś nie do końca otwierał buzię. Na przykład zdanie od 0:30 zrozumiałam dopiero po kilkukrotnym przesłuchaniu. Jeśli było Ci trudno utrzymać daną modulację, to lepiej byłoby ją sobie odpuścić, a normalnym głosem wypowiedzieć wyraźnie, bo tak jak wspominałam przy poprzedniej ocenie, dykcja powinna być ważniejsza. Super, że potrafisz tworzyć zróżnicowane modulacje, jednak istotne jest to, żeby widz zrozumiał Cię od razu i nie zastanawiał się, co powiedziała jakaś postać

Co do emocji. To powiedziałabym, że lepiej wyszedł Ci szef od Boba. Szef był irytujący, tak jak powinien, choć samo jego zdenerwowanie zachowaniem Boba nie zawsze współgrało z poziomem zdenerwowania wyrażonym mimiką szefa. U Boba nie było słychać emocji w głosie według mnie. Dałeś mu niski ton głosu, który pasuje do postaci, ale sam niski ton nie zastąpi faktycznego znużenia, irytacji lub dezorientacji, które również trzeba oddać w głosie

Podsumowując, na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Rzecz numer 1 na liście do przećwiczenia, to dykcja w scenkach. Pilnowałeś się w Krasnoludkach i tam wyszła Ci bardzo dobrze, więc wiem, że potrafisz mówić wyraźnie. ;) Nie możesz jednak sobie odpuszczać jej w scenkach. Gdy przestaniesz folgować sobie dykcyjnie, skup się na emocjach. Podstawy też już masz, więc w tym przypadku musisz się jeszcze bardziej rozkręcić i otworzyć przed mikrofonem, aby te uczucia były przekazywane w pełni, a nie po łebkach. Jak poczujesz, że poczyniłeś znaczne postępy, np. przesłuchując świeżo nagraną przez siebie ćwiczebną scenkę do tej rekrutacji i sam usłyszysz poprawę lub dasz komuś do przesłuchania i ta osoba stwierdzi, że jest lepiej, to zapraszam do podejścia do rekrutacji ponownie z nową scenką. Jednak nie wcześniej niż za miesiąc
Zablokowany