Rekrutacja na aktora MaggusRincewind

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

MaggusRincewind

Aktor

Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2020, 20:33

DiscordID: MaggusRincewind#1976
Jaki masz mikrofon: Rode nt usb
Krasnoludki:
Scenka:
Załączyłem jeszcze mały bonus od siebie:

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hej

Recytacja to to czego raczej unikamy w fandubbingu. xD W Krasnoludkach chodzi o to, żeby pozwolić rekrutowi jak najbardziej pobawić się głosem i emocjami. Recytowanie jest zwykle dosyć sztywne i wymaga nadawania wierszowi specyficznych emocji. Nasze Krasnoludki nic nie narzucają oprócz tekstu, żeby każdy mógł wymyślić swoją własną formę prezentacji tego wiersza. Jak ktoś wściekle krzyknie: "DLACZEGO NIEKTÓRE ORZECHY SĄ PUSTE?!" albo zapłaczę smutno na: "potem głuchy streścił szeptem wszystko to co słyszał przedtem", to super! Jak ktoś powie dziecięcym głosem "pierwszy mówić miał najstarszy", a głosem starej babci lub dziadka "drugi mówić miał najmłodszy" to też ekstra!

Recytując zwyczajnie wiersz na rekrutacje na aktora w NanoKarrin jak i u niektórych innych grup fandubbingowych, to trochę strzał w kolano, bo zabiera się sobie samemu możliwość popisania się przed zespołem rekrutacyjnym. ;) Dzieje się tak, bo jedyne co może wtedy sprawdzić rekruter to dykcja, a to mimo że jest ważnym, to jednak niejedynym aspektem, które są istotne u potencjalnego aktora (fan)dubbingowego. Jeśli chciałeś się pobawić konwencją, to w Krasnoludkach się niestety nie pobawiłeś.

Z jakiegoś powodu jakość nagrań w Krasnoludkach i scence jest trochę gorsza niż w bonusowym filmiku. Może bonusowy filmik edytowałeś. Wtedy nie wnikam i rozumiem, że surowe nagrania brzmią po prostu, jak w obowiązkowych materiałach rekrutacyjnych. Jakość ich jest w porządku, więc to tylko poboczna uwaga.

Z zabawą, jaką przyjąłeś w scence, to chętniej przyjęliby taką kreatywność rekruterzy dialogistów, bo całkiem udało Ci się trafić w kłapy z Twoją wersją tekstu. I mówię to jako rekruter aktorów, moderator oraz dialogista. xD Rozśmieszyła mnie Twoja wersja. Zrobiłeś różne modulacje, więc jest to na plus. Jednak scenka, którą wybrałeś, nie pokazała zbyt wiele, ponieważ jest to znowu zwykła rozmowa. Nie ma tu jakiś szczególnych emocji, więc nie ma za bardzo czego oceniać. Znów pozostaje jedynie dykcja, która jest na zadowalającym poziomie.

Dlatego prosiłabym Cię o dogranie jeszcze jednej scenki. Wybierz jakąś emocjonalną. Może być złość, smutek, euforia, co chcesz. Byle mógłbyś zaprezentować swoje umiejętności w oddawaniu emocji/wczuwaniu się w bohaterów/bohatera. Masz czas do 20.11.2020. Jeśli masz jakieś pytania, to możesz napisać tu, do mnie na Discordzie (Alisun#2593) lub w wiadomości prywatnej na forum.
MaggusRincewind

Aktor

Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2020, 20:33

Się robi!
MaggusRincewind

Aktor

Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2020, 20:33

Czy 5-minut to nie będzie za krótka scenka?
MaggusRincewind

Aktor

Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2020, 20:33

Albo za długa?
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Nie liczymy w minutach ale w słowach.
Cytując rekrutacje na aktora: "Tekst, który zamierzasz nagrać musi zawierać minimum 60 słów."
Masz po prostu przedstawić swoje umiejętności.
Więc chcąc nie chcąc scena zajmie ci około 2 min.
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
MaggusRincewind

Aktor

Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2020, 20:33

Podsyłam drugą scenkę.

Mam nadzieję, że tym razem emocji nie zabraknie. Materiał zalecam odbierać z przymrużeniem oka, albo dwóch.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

O jeny

Emocji nie zabrakło, ale szkoda, że wykorzystałeś oryginał, zamiast samemu nagrać reakcje do walk, bo aktorzy normalnie również je nagrywają. Nie chodzi mi tutaj o ryk pantery, a to co jest np. od 0:40 do 0:52. Bo równie ważne jest to, żeby oprócz słów, takie odgłosy były przekonujące, a to nie jest wcale łatwe. Uważaj, żeby nie zaciskać zębów. Wspominam o tym, bo część kwestii Tai Lunga, zwłaszcza te wypowiedziane z wewnętrznym gniewem, cierpiały na tym. Dykcja trochę też, ale tutaj w miarę się wybroniłeś

Chcąc nie chcąc z przymrużeniem oka muszę patrzeć, bo zrobiłeś z poważnej scenki - komediową i było słychać przez to Twój (u)śmiech w głosie. Lepiej Ci wyszedł Shifu, bo podstarzały/zmęczony życiem głos był dla Ciebie na tyle wymagający, że było słuchać u niego skupienie na roli i włożony w niego większy wysiłek niż w przypadku Tai Lunga, które potraktowałeś lżej i właśnie bardziej komediowo

Nie przedłużając, nie wiem, czy Twój czas nadszedł czy nie, ale dam Ci kredyt zaufania i tym samym przyznaję Ci rangę aktora. Baw się dobrze w grupie, zgłaszaj do castingów i zachęcam do odwiedzania naszego serwera na Discordzie, bo tam się dzieje większość życia grupy
Zablokowany