rekrutacja na aktora - NoelNoel

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

NoelNoel

Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2020, 11:27

DiscordID: @NoelNoel#5347
Jaki masz mikrofon: Digital USB Pro Tracer
Krasnoludki:
Scenka:

Może coś o mnie: Mam 23 lata, studiuję i mam sporo różnych hobby. Dubbingowanie jest jedną z nich.
Jestem dopiero początkująca, więc każda rada jest dla mnie ważna. Kocham dubbingować i świetnie się przy tym bawię.
Staram się wczuć w postać, oraz zrozumieć jej zachowania. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej rekrutacji.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

"czecie", "jes" - to są błędy padające w pierwszych sekundach nagrania. Mówisz bardzo niepewnie, kilka razy stosujesz podobne do siebie modulacje, przez co wytracasz na dynamice. Dodatkowo ciągle słychać, jak wiercisz się na krześle i obijasz o mikrofon. Według mnie to troszkę mało obiecujący początek. Ale zerknijmy na scenkę.
"i teraz (...) sama" - domyślam się, że miałam usłyszeć w miejscu kropek "jestem", ale zostało to niestety zjedzone.
Okej, widzę u ciebie tendencje do zjadania części głosek przy szybszych kwestiach. Próbujesz je z siebie wypluć w miarę w kłapy, ale kompletnie nie zwracasz uwagi na to, żeby cię ktoś zrozumiał. Musisz nauczyć się słyszeć własne błędy. Zaplątał ci się język? No to dubelek. Rozumiesz?
Przy kwestiach krzyczanych kompletnie gubisz modulację, nie krzyczysz już jako dziecko a jako dorosła osoba, co niestety słychać. Sam krzyk był również za mało agresywny, masz w pełni wybuchnąć, jesteś wściekła!
Zabrakło mi reagów, gdy Korra jest smutna albo rozgląda się zaskoczona. To bajka, a nie film, więc możesz sobie pozwolić na kreskówkowe przerysowanie sytuacji.
Podsumowując, troszkę nieśmiało stawiasz kroki, ale słychać, jak dużo radochy daje ci dubbing. W tej chwili nie mogę dać ci rangi, ale przyjdź do nas za miesiąc. Do tego czasu ćwicz uważnie dykcję i otwórz się troszkę bardziej przed mikrofonem, on nie gryzie. Co do dykcji, wystarczy jakieś pół godziny dziennie, żebyś sobie nie zepsuła zawiasów w szczęce.

Pozdrawiam!
NoelNoel

Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2020, 11:27

Czy mam przygotować tą samą scenkę za miesiąc czy mam wybrać inną?
I rozumiem, dziękuję za rady. Widzę, że regionalizmy weszły u mnie za bardzo i przez to źle wymawiam niektóre słowa, będę się starać żeby za miesiąc to już nie nastąpiło. Już ćwiczę i będę ćwiczyć mocniej. Nie poddaję się i mam nadzieję, że przez ten miesiąc wyeliminuję wszystkie, a przynajmniej większość błędów. Zatem do usłyszenia za miesiąc!
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Lepiej raczej wybrać inną, bo możesz zbytnio przywyknąć do ćwiczenia jednej scenki, którą już nagrywałaś, przez co nie będziesz w stanie wychwytywać błędów do poprawy
Zablokowany