Rekrutacja na aktora

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Polyhymnia

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:20

DiscordID: Polyhymnia#9297
Jaki masz mikrofon: AT 2020
Krasnoludki:
Scenka:
Scenkę nagrywałem w innym programie niż krasnoludki, bo niestety nie potrafiłem do pierwszego podrzucić poglądu i przekonwertować nagrania na mp4, ale jestem pewien, że z małą pomocą będę w stanie wykonywać nagrania w wysokiej - chociaż pod względem technicznym xd - nagrania. Polecam się i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

"Pionte, piontek" - szukajmy złotego środka między "on/om" i "ą". Nie mówimy hiperpoprawnie, ale nie spłaszczamy też tego zupełnie. Poza tym, chamskie puknięcia w mikrofon przy nagrywaniu szeptu. Jeżeli nie masz pop filtra, to nalegam na jego kupno albo zmontowanie samemu, dzięki temu unikniesz puknięć przy zgłoskach "p", "t" itp. Jeżeli zaś posiadasz pop filtr, to radzę poćwiczyć nagrywanie tych zgłosek tak, aby uniknąć puknięć. Czasami wystarczy odpowiednie ustawienie się przed mikrofonem i poprawienie czułości.
W scence również pojawiły się problemy natury technicznej. Momentami pojawiały się przestery w sytuacjach, gdy przester nie powinien był wystąpić. Wyreguluj sobie odpowiednio czułość mikrofonu, aby przestery się nie pojawiały, bo odbierają przyjemność słuchania. Zmniejsz czułość, ale tylko na tyle, aby zniwelować przestery.
Sama scenka nudna. Bardzo na jedno kopyto, choć jakbyś się przyłożył, to byś ją pewnie wybronił. Wszystkie kwestie są powiedziane jednym tonem, takim idącym do góry, ni to władczym ni to mającym na celu wywołanie strachu.
Dam ci dwa tygodnie (czyli do 25 włącznie) na przygotowanie nowej scenki, w której pojawią się emocje wybuchowe (radość, przerażenie, szaleństwo, rozpacz, zaskoczenie, płacz). Nie wszystkie, ale chociaż jedna, wyraźna emocja będzie wskazana. Zwróć uwagę na to, aby czułość mikrofonu nie robiła ci znowu takich fikołków jak w tym podejściu. I mała, przyjacielska rada ode mnie - wybór scenki z anime to duży strzał w kolano dla osoby początkującej. Dużo przerysowanych emocji, ogrom reagów do zagrania. Jeżeli chcesz się podjąć ryzyka, wybór należy do ciebie. Wolę jednak ostrzec. ;)))

Pozdrawiam!
Polyhymnia

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:20

Scenka v2:

Postarałem się ogarnąć program do nagrywania nieco lepiej i udało mi się doprowadzić do współpracy z mikrofonem. Technicznie i dźwiękowo na pewno jest teraz lepiej, ale wciąż będę potrzebował prawdopodobnie lekkiej pomocy żeby mogło to iść do ludzi.
Z niecierpliwością czekam na werdykt.
Polecam się i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2021, 08:53 przez Polyhymnia, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Zmień uprawnienia dostępu, bo scenka jest prywatna
Polyhymnia

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:20

Dobra. Poszło. Dzięki wielkie. :3
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Witam Cię ponownie! o/

Przepraszamy Cię za zwłokę, ale większość rekruterów nie było dostępnych w tym czasie, ale dobrze, że wszystko poszło sprawnie z naszej strony. Niniejszym przejdę od razu do oceny:

Sugerując się tym co pisała Aloes - będę oceniał pod tym względem.

We wcześniejszej scence było dużo błędów pokroju głosek wybuchowych, a tak samo natury technicznej - jak to wspominała Aloes.
Tutaj jest o wiele lepiej, prócz 2 momentów, kiedy mówisz "jes" - zjadanie końcówek, a tym samym jedne moment z krzyknięciem - powstaje przester. Gdy wiemy, że należy krzyknąć do mikrofonu, odsuńmy lekko go na dół i ustaw go pod lekkim kątem, a do tego zmniejsz czułość mikrofonu systemowo - przykładowo przy zwykłym monologu 75% czułości, przy krzykach 30-35%. Wtedy powinno być o niebo lepiej.

Widziałem emocje, które były bardzo wyczekiwane przy poprawkowej scence, więc brawo.

Nie przedłużając, dostajesz rangę aktora i zgłoś się po nią na Discordzie do przewodników, lub administracji. Powodzenia w projektach!
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany