Rekrutacja na Aktora

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

erwin

Aktor

Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2021, 14:56

DiscordID: @erwin#2315
Jaki masz mikrofon: ZOOM H4N PRO
Krasnoludki:
Scenka:

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Uważaj na przestery. Gdy chcesz podnieść głos/krzyknąć, to odsuń się od mikrofonu i/lub zmniejsz czułość mikrofonu. Druga sprawa, to przedobrzanie. Zdarza Ci się od czasu do czasu za bardzo akcentować jakieś litery, zwłaszcza "z". Przez co powstają nienaturalnie brzmiące słowa "zye" zamiast "z", "zyjaZD" zamiast "zjazt" (pisownia, jak bardziej się powinno wymawiać, niż jak się pisze). Poza tym to przyjemnie się słuchało Twoich Krasnoludków, jak jakiś profesjonalnych słuchowisk :)

W scence trochę mniej przykładałeś się do dykcji. "W dzwon?" dopiero za którymś razem usłyszałam tam "w", ale dzwon też nie jest wyraźnie powiedziany. Trochę też Ci dykcja uciekła przy "zadyszanych" kwestiach. Brakuje kilku reakcji lub kwestii, ale wydaje mi się, że winą może być częściowo to, że nagrywałeś wiele rzeczy za jednym zamachem, więc tego czego nie zdążyłeś powiedzieć, to pomijałeś. Nie rób tak. Zamiast pomijania, to na spokojnie nagraj oddzielnie kwestie, z którymi masz problem i potem je połącz. Nie zdarzy się wtedy moment, że postać ma otwarte usta na jakieś słowa lub reakcje dźwiękowe, a jest cisza, bo aktor nie nagrał danego fragmentu

Aktorsko wypadłeś za to całkiem całkiem. Krzyki były przekonujące tak jak reszta emocji. Przestery bolały w uszy, ale o nich już Ci wspominałam na początku, więc to kwestia czysto techniczna i poeksperymentowania, na jakich ustawieniach nie będą już one słyszane. Nie przedłużając, mimo drobnych błędów dykcyjnych, nadaje Ci rangę i baw się dobrze w grupie, biorąc udział w projektach. ;) Zapraszam też do odwiedzania naszego Discorda, bo tam dzieje się większość życia grupy https://discord.gg/nanokarrin
Zablokowany