Rekrutacja na aktora - Klimson

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Klimson

Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2021, 23:08

DiscordID: Gruby#3864
Jaki masz mikrofon: TRACER Screamer
Krasnoludki:
Scenka:
Jestem Klimek (tak to imię XD) interesuję się aktorstwem oraz wszelakimi jego rodzajami. Myślałem od dawna nad Dubbingiem ale zawsze to odkładałem na potem, jednak teraz wiadomo, jak wielu mam dużo wolnego czasu i tęskno mi za zajęciami teatralnymi więc chciałem spróbować swoich sił :D

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hej :)

Po pierwsze, poeksperymentuj z ustawieniami czułości mikrofonu, bo zbiera całkiem sporo szumu. Nie jest jakoś tragicznie, ale taki szum, jak u Ciebie, zmniejsza przyjemność słuchania nagrania. Im mniejsza czułość mikrofonu, tym mniej szumów będzie łapał. Jednak trzeba przy tym uważać, bo wtedy również łapie mniej odgłosów ogółem, czyli będzie mniej czuły na Twój głos. Dlatego musisz posprawdzać, jakie ustawienia mikrofonu u Ciebie będą optymalne do nagrywania. Ewentualnie przy mniejszej czułości będziesz musiał bardziej popracować nad emisją głosu, żeby Twój głos był lepiej/wyraźniej słyszalny na nagraniach, ale nie po przesłuchaniu nie sądzę, żeby stanowiło to dla Ciebie problem, bo nie masz tendencji do mówienia zbyt cicho lub mamrotania pod nosem

Co do dykcji, to "piąte" i "piątek" wychodziło Ci nosowo i w przypadku takiego zlepku liter powinno się raczej iść w kierunku wymawiania tych słów jako "pionte" i "piontek", a nie przesadnie akcentować "ą". Poza tym mówiłeś "szysko" zamiast "wszystko" oraz "wszyskich" zamiast "wszystkich". Nie słyszałam więcej jakiś rażących błędów, więc nie było źle. Jednak to świadczy, że powinieneś też trochę posiedzieć nad ćwiczeniami dykcji albo po prostu bardziej uważać podczas nagrywania, żeby mówić wyraźniej, bo mogła to być to kwestia nieuwagi, a nie nieumiejętności

Fajnie, że próbowałeś pobawić się emocjami i stworzyć tym sposobem ciekawsze Krasnoludki :)

Prędkość w scence na Twój aktualny poziom dykcji była jednak za szybka i słychać było, że pędzisz, żeby się wyrobić, a większość wyrazów zlała się w jeden. Jakby nie było pomiędzy nimi żadnej przerwy. Z tego też powodu dykcyjnie wypadłeś gorzej w scence niż w Krasnoludkach, którym mogłeś narzucić dogodne dla siebie tempo.

Emocje ciężko mi tutaj ocenić, bo jedyne na czym starałeś się skupić, to zdążenie za oryginałem. Gdy popracujesz nad dykcją, to łatwiej będzie Ci wymawiać szybsze kwestie. Nic się też nie stanie, jak idealnie nie trafisz w animację ust postaci. Najważniejsze, żeby wszystko było tak wyraźnie powiedziane, aby widz mógł od razu wiedzieć o czym mówisz bez konieczności powtarzania jakiegoś fragmentu scenki albo zatrzymywania jej co chwilę

Dopracowanie dykcji pozwoli Ci na większą swobodę, bo gdy odruchowo będziesz mówił wyraźnie, to będziesz mógł więcej uwagi poświęcić na wczucie się w emocje bohatera i odpowiednie dopasowanie swojego czasu mówienia do mówienia postaci. Jednak bez dykcji na pierwszym miejscu ani rusz

Na razie nie mogę przyznać Ci rangi. Ćwicz dzielnie i jak poczujesz, że zrobiłeś postępy, to zapraszam do ponownego podejścia do rekrutacji, ale nie wcześniej niż za miesiąc. Powodzenia o/
Zablokowany