Rekrutacja na aktora - Adam

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Adam

Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2021, 01:28

DiscordID: (np. @ntm#5487)
Jaki masz mikrofon: Rode NT1
Krasnoludki:
Scenka:

Cześć, co do scenki, to zrozumiałem, że nie musi być idealnie dopasowane do ruchu ust itp. Bo gdy zrobiłem idealnie dopasowane, a następnie zapisałem, to po odtworzeniu dowolnym odtwarzaczem pojawiały się kwadraciki, piksele, szary ekran itp :-( Więc w końcu skapitulowałem z dalszym docinaniem filmu w celu jego lepszego dopasowania i wolałem już wysłać nie idealnie, a jedynie w miarę dopasowane (zwłaszcza że, jak zrozumiałem, podstawą w tym zadaniu jest nie umiejętność obsługi programu do filmów, a GŁOS).

Może ktoś mnie oświeci, dlaczego tak się przy obróce filmu działo / zaproponuje program, przy którym takie cyrki po wycięciu klatek się nie dzieją (ja robiłem w Avidemuksie)...
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Hejka!
Krasnoludki są niedostępne :3, wyświetla się jako prywatny, proszę dać filmik na niepubliczny lub skorzystać z udostępniania google drive.
W razie problemu zapraszam do szkółki: https://info.nanokarrin.pl/docs/aktorrada5
Co do twojego pytania, mam nadzieję, że rekruter powie ci coś więcej bo ja totalnie nie kumam problemu >///>.
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Adam

Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2021, 01:28

Właśnie poprawiłem - teraz nagranie jest dostępne.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hej.
Adam pisze:
30 sty 2021, 02:31
zwłaszcza że, jak zrozumiałem, podstawą w tym zadaniu jest nie umiejętność obsługi programu do filmów, a GŁOS
To prawda, ale minimalna znajomość obsługi własnego mikrofonu czy programu do nagrywania głosu jest konieczna do brania udziału w projektach, a więc również ważna podczas procesu rekrutacji

Chciałabym się najpierw Ciebie spytać, w jakim programie nagrywałeś swoje kwestie. Pytam, ponieważ jakość audio dosyć mocno różni się od jakości, którą można zwykle słyszeć z tego mikrofonu, który podałeś. Dlatego zastanawiam się, czy to nie wina programu, w którym nagrałeś swój głos, bo mógł nie dać rady przetworzyć dobrej jakości.

Drugie pytanie brzmi, w jakim formacie zapisałeś nagranie. Format całego wideo w sumie też możesz podać, ale bardziej interesuje mnie audio, czy było to mp3, wav, a może jeszcze inny, bo takie rzeczy też wpływają na jakość.

Avidemuxa nie znam, więc z tym konkretnym programem nie pomogę. Jednak czy mógłbyś w takim razie opisać bardziej szczegółowo, jak wyglądał Twój proces dopasowywania idealnie do ruchu ust? Bo nie sądzę, żeby samo cięcie klipu ze scenką miało taki wpływ na efekt końcowy:
Adam pisze:
30 sty 2021, 02:31
Bo gdy zrobiłem idealnie dopasowane, a następnie zapisałem, to po odtworzeniu dowolnym odtwarzaczem pojawiały się kwadraciki, piksele, szary ekran itp
Adam

Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2021, 01:28

Format w jakim zapisywałem, to mp3. Jakość ustawiłem sobie na 44100 Hz, wychodząc z założenia, że przy nagrywaniu mówienia to wystarczy to i tak aż nadto...

Jeśli chodzi o błędy przy filmie, to właśnie tak to wyglądało - jakby to właśnie wycinanie było jedyną przyczyną. Podobny efekt był gdy próbowałem dodać klatki. Efekt dodania klatek był taki, że gdy później plik, do którego dodalem klatki, próbowałem odtworzyć Media Playerem, to dodane klatki się nie pojawiły - w ich miejsce był tylko szary ekran, tak że pozostałą część ścieżki dźwiękowej było słychać tylko przy widoku szarego ekranu (gdy później, sądząc że to może kwestia odtwarzacza, spróbowałem zamiast Media Playerem odtworzyć All Playerem, to było to samo).
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Czy mógłbyś nagrać jeszcze raz Krasnoludki? Jednak:
a) nie robić z nich widea, a podesłać sam plik audio, np. wrzucić na google drive i udostępnić plik z Krasnoludkami. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to w Szkółce jest to wytłumaczone: https://rekrutacja.nanokarrin.pl/docs/aktorrada5
b) zapisać plik w formacie wav, a nie mp3
Pozwoli to sprawdzić, czy format mp3 lub program do edycji wideo miał wpływ na jakość nagrania.

Jakbyś podał program, którym nagrywałeś swój głos, to też mogłoby okazać się pomocne.
Adam

Posty: 6
Rejestracja: 30 sty 2021, 01:28

Postaram się jutro nagrać jeszcze raz. Nie tylko zapiszę to w formacie wav, ale i na dodatek ustawię częstotliwość próbkowania na 96 KHz. Do nagrania mp3 użyłem Audacity.

Przyszła mi do głowy jeszcze możliwość, czy aby nie powinienem sobie jak najszybciej zamówić stojaka do mikrofonu... W tej chwili odległość mikrofonu od ust wynosi ok. 55-60 cm (na dodatek po prostu leży on sobie poziomo na biurko, tak że część powierzchni nagrywającej ma jeszcze zakrytą przez blat biurka). Wcześniej kupno statywu wydawało mi się zbędnym wydatkiem, jako że taka odległość wydawała mi się dobra, ale może choć jest to odległość dobra, to jednak jeszcze nie optymalna?... W tej chwili jeszcze nie wiem, jaka jest idealna odległość mikrofonu od ust. Tak czy owak poeksperymentuję jutro z podstawianiem książek pod mikrofon, żeby porównać z odległościami bliższymi niż ta, której używałem do tej pory.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Czas na podesłanie Krasnoludków do 14 lutego włącznie
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Zamykam za niedosłanie materiałów na czas. Jeżeli Alisun będzie jeszcze chciała dorzucić swoje trzy grosze to zapraszam ;))
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Tak jak napisała Aloes, rekrutacja musiała zostać odrzucona z powodu niedosłania Krasnoludków na czas. Jednak mam te trzy grosze dotyczące Twoich wcześniejszych postów.

Na początku sama siebie powtórzę:
Alisun pisze:
31 sty 2021, 12:34
Adam pisze:
30 sty 2021, 02:31
zwłaszcza że, jak zrozumiałem, podstawą w tym zadaniu jest nie umiejętność obsługi programu do filmów, a GŁOS
To prawda, ale minimalna znajomość obsługi własnego mikrofonu czy programu do nagrywania głosu jest konieczna do brania udziału w projektach, a więc również ważna podczas procesu rekrutacji
A sądząc po tym, co napisałeś:
Adam pisze:
02 lut 2021, 01:29
W tej chwili odległość mikrofonu od ust wynosi ok. 55-60 cm (na dodatek po prostu leży on sobie poziomo na biurko, tak że część powierzchni nagrywającej ma jeszcze zakrytą przez blat biurka). Wcześniej kupno statywu wydawało mi się zbędnym wydatkiem, jako że taka odległość wydawała mi się dobra, ale może choć jest to odległość dobra, to jednak jeszcze nie optymalna?... W tej chwili jeszcze nie wiem, jaka jest idealna odległość mikrofonu od ust. Tak czy owak poeksperymentuję jutro z podstawianiem książek pod mikrofon, żeby porównać z odległościami bliższymi niż ta, której używałem do tej pory.
To jednak uważam, że brak u Ciebie nawet minimalnej wiedzy o nagrywaniu lub mikrofonie. Ponad pół metra to zdecydowanie za duża odległość od mikrofonu. Mikrofon nie powinien leżeć poziomo na płaskiej powierzchni. Statyw jest niezbędny - stworzony samemu lub kupiony. Książki nie są substytutem na statyw, bo dalej mikrofon leżałby poziomo na płaskiej powierzchni. Zanim podejdziesz ponownie (nie wcześniej niż za miesiąc), poczytaj o nagrywaniu, ustawianiu mikrofonu itp. lub pooglądaj o tym filmiki w internecie.

Polecam również zejść z tonu albo inaczej formułować wypowiedzi, jeśli nie miałeś na myśli, by tak Cię odbierano, ponieważ wywyższanie się nie będzie tolerowane, bo mamy również na uwadze przyszłe porozumiewanie się aktorów z reżyserem scenek, a jeśli będzie następować u Ciebie taki ton wypowiedzi, jaki zaprezentowałeś w poprzednich postach, to nie będzie to przyjemna współpraca dla reżysera.
Zablokowany