Rekrutacja

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

MatWi161

Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2021, 20:29

DiscordID: @Wielku#4378
Jaki masz mikrofon: Tracer Studio pro
Krasnoludki:
Scenka:
/info Jestem Mateusz, w ostatnim czasie zacząłem interesować się dubbingiem. Postanowiłem, że już teraz spróbuję, choć dopiero za miesiąc będę ulepszał swoje stanowisko.

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Scenka jest niedostępna. Zmień ustawienia widoczności albo sprawdź, czy YouTube nie zablokował. Jeśli tak, to wrzuć na Google Drive. Jak nie wiesz, jak to zrobić, to w Szkółce jest to opisane. Masz na to 2 tygodnie
MatWi161

Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2021, 20:29

Wrzuciłem na Google Drive, ponieważ z yt to jakaś dziwna sytuacja. Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

"Piersze", "pjonte", "pjontek" - pierwsze błędy które rzucają się w ucho. Troszkę nieśmiałe te Krasnale, jakbyś się wstydził swojego głosu. Więcej mocy, chłopie! Poza tym, coś metalicznie brzmiący ten Tracer. Miałam nadzieję, że to jednorazowa przypadłość, ale w scence słyszę ten sam problem. Jeżeli odszumiałeś, to mała rada dla ciebie - nie rób tego więcej na własną rękę póki się nie nauczysz. I NIE, efekt w audacity to nie jest dobry sposó na eliminację szumów, ba, psuje on niemiłosiernie jakość nagrania, jeżeli jest używany przez laika. Odszumianiem zajmuje się dźwiękowiec ;)))
Natomiast jeżeli nagrania nie były odszumiane to może istnieć problem albo z samym mikrofonem, albo z wejściem do którego jest podpięty.
Przechodząc do scenki - pomysł z nagraniem wstępnej narracji z HTTYD był fajny, ale realizacja wypadła słabo. Mówisz nieprzyjemmny półszeptem, słychać, że się krępujesz przez co ściska ci się gardło. Zabrakło mi też wyraźnej różnicy między resztą narracji a tym wyraźnie obecnym, nie będącym na offie "... smoki!". Powinno być powiedziane mocniej, może troszkę ze strachem, jakimś zarwaniem głosu, czymkolwiek co by go odróżniło od reszty pitu pitu. Also, momentami słyszałam takie mooocno przeciągane "szszszszszkodniki" albo "sssssssssuper" - jeżeli to było planowane, to wyszło bardzo niemrawo, a jeżeli nie, to radziłabym następnym razem takie nagranie wywalić do kosza i nagrać jeszcze raz.
Podsumowując, rangi tym razem nie będzie, musisz się troszkę przed mikrofonem rozkręcić zanim cię zaprosimy do jakiegoś projektu. Nie stresuj się, możesz zawsze nagrywać gdy jesteś sam w domu, choć zdecydowanie lepszą opcją będzie przegadanie tego z rodzicami/współlokatorami etc.. No i sprawdź dokładnie mikrofon, jeżeli nie odszumiałeś nagrań, bo ten metaliczny pogłos nie jest zwiastunem niczego dobrego.

Pozdrawiam! :D
Zablokowany