Rekrutacja na aktora głosowego - Urela XY

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
uijki

Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2020, 11:23

DiscordID: Urela XY#4429
Jaki masz mikrofon: Shure SM27 + interfejs behringer U-PHORIA UMC29
Krasnoludki:
Scenka:

Nazywam się Wiktoria, i interesuje się dubbingiem już od jakiegoś czasu. Na początku nie miałam odwagi, ale po jakimś czasie dołączyłam do jakiejś mniejszej grupki dubbingowej, w której dalej jestem. Mam 15 lat i myślę, że mogła bym się jakoś przydać w tej grupie. Dziękuje, i serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Fajne Krasnale. Słychać, że masz wadę wymowy, ale z nią sobie świetnie radzisz, jedyne, czego bym się przyczepiła to większe zwracanie uwagi na wymowe "ą" i "ę", żeby to nie szło w strone "om", "em". Poza tym, zainwestuj w pop filtr albo uważaj przy nagrywaniu, żeby więcej nie było popów na głosce "p".
"najgroźniejsze", "ściągnąłem" - w scence dykcja już nie wybrzmiewa tak kolorowo, a to jedynie pierwsze z brzegu przykłady gdzie wystarczyło nagrać dubel.
Brakuje mi jakiegoś rozróżnienia w postaciach, a jest to kreskówka dla dzieci, gdzie charaktery są wyraźnie zarysowane nawet poprzez grę aktorską. Główny bohater powinien być bardziej zawadiacki, Raven bardziej ponura, plus brakuje mi reagów. Wszystkie postacie zlewają się w jedno, psuąc tym samym odbiór całości scenki.
Nagraj jeszcze jedną scenkę gdzie będzie więcej emocji wybuchowych, euforia, gniew, szaleństwo, rozpacz etc. Masz na to dwa tygodnie, czyli do 24 lutego. Powodzenia!
Awatar użytkownika
uijki

Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2020, 11:23



Ogólnie wady wymowy nie mam, ale wiem że dykcja nie jest perfekcyjna, więc staram się ją ciągle poprawiać. Dopiero od tygodnia chodzę na zajęcia teatralne, więc wszystkiego się dopiero uczę. Co do pop filtra- posiadam taki, i go używam, nie mam pojęcia czemu wyszły takie głoski (pewnie byłam za blisko mikrofonu). I dzięki za szczerą opinie, każda rada mi się przyda. Życzę miłego dnia
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 21:30 przez uijki, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Zabrakło mi naturalności w dosłanej scence. Jest to ewidentnie zanimowany urywek jakiegoś gameplayu, gdzie postacie, czyt. Youtuberzy rozmawiają ze sobą w naturalny sposób, tak jak na ulicy. Nie ma tam kreskówkowego rysu, nawet gdy się przekomarzają to nadal nie jest to.
Brakuje mi jeszcze głębi w twojej grze, grasz bardzo płasko. Myślę jednak, że skoro zaczęłaś chodzić na zajęcia teatralne, to bardzo szybko uda ci się załapać, że postać, którą tworzysz swoim głosem ma być kilkuwymiarowa aby odbiorca mógł ją z przyjemnością oglądać.
Proponuję ci, abyś za miesiąc podeszła ponownie. Do tego czasu ćwicz wczuwanie się w postaci, ale WCZUWANIE a nie ODWZOROWANIE. Ty masz tą postać mieć troszeczkę z tyłu głowy, żeby umieć odegrać jej wszystkie emocje poprawnie.

Pozdrawiam!
Zablokowany