Rekrutacja na aktorkę

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Żelatyna

Aktor

Wokalista

Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2021, 22:08

DiscordID: Żelatyna#1148
Jaki masz mikrofon: novox nc-1
Krasnoludki:
Scenka:
Już od jakiegoś czasu się do tego zbierałam i w końcu udało mi się ogarnąć reapera. Mam nadzieję, że wyszło całkiem całkiem. W scence z Hazbin Hotel wszystkie postacie grałam ja.

Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 22:54 przez Żelatyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Hejka!
Proszę "usuń" ID pchełki bo to tylko przykład do formularza.
No i po drugie najważniejsze udostępnij nam materiały bo potrzebują uprawnień. W razie kłopotu ze znalezieniem opcji zapraszam do szkółki gdzie wszystko jest wytłumaczone.
https://info.nanokarrin.pl/docs/aktorrada5
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Żelatyna

Aktor

Wokalista

Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2021, 22:08

Już zrobione, powinno działać.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Szybkie notatki z odsłuchu Krasnali:
"zjaz(d)" - albo mikrofon nie wyłapał, albo zjadłaś końcówkę. Either way, powinnaś była nagrać jeszcze raz.
"G(u)dzie" - postawiłaś mocny nacisk na to pierwsze "g" przez co wkradło się tam niepotrzebne "u". Zabrzmiało jak manieryzm, z tym, że dalsze słowa zostały wypowiedziane normalnie więc domyślam się, że to był nieintencjonalny błąd.
Overall, nie były one złe, te Krasnale, wydawałaś się jednak troszkę spięta. Scenka to zweryfikuje, bo być może to po prostu kwestia twojej barwy głosu.
0:24 - "Po cię znam" - ewidentnie słychać "p" zamiast "b". Kwestia byłaby do ponownego nagrania. Poza tym, brakuje mi wyraźnego przejścia z troskliwego tonu na taki konsekwentny i poważny.
1:17 - uhuhuhu, honey, tutaj się zadziała bardzo brzydka, niezrozumiała dla odbiorcy sklejka. Katie mówi szybko i bardzo pretensjonalnym tonem "spod nosa", także trzeba na takie postaci uważać i dbać o dykcję.
Okej, przez całą scenkę miałam nieodparte wrażenie, że się hamujesz. Killjoy z ostatnią kwestią podnosi głos, ja bym tutaj tak charakterystycznie charknęła. U ciebie brzmiało to jak taka przyjacielska przekomarzanka a nie faktyczna groźba. Tak samo ekscytacja Charlie jest taka bardzo stonowana. Niby się cieszy, ale jakoś tak melancholijnie. Tak samo Vaggie - niby się martwi, ale przebłysku jej twardego charakteru ni w ząb.
Grasz naprawdę super, ale brakuje ci ikry, mówisz do mikrofonu jakby ktoś cię podsłuchiwał za ścianą a ty byś nie chciała, żeby przypadkiem usłyszał. Nagraj jeszcze jedną scenkę, ale chciałabym, aby pojawił się w niej krzyk. Nie musi być to nieartykułowane "AAAAAAA", może to byś zdanie, ale przez postać wykrzyczane. Chcę zweryfikować, czy jesteś już z mikrofonem oswojona czy jeszcze ci troszeczkę brakuje.
Na dosłanie scenki masz czas do 25 lutego.
Pozdrawiam!
Żelatyna

Aktor

Wokalista

Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2021, 22:08

Jeśli chodzi o tą dodatkową scenkę, to czy może ona mieć mniej niż 60 słów? Znalazłam fajny fragment, ale nie wiem, czy to wystarczy. :/
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Spróbuj jeszcze poszukać, masz dużo czasu, ale jak nic innego nie znajdziesz to może być i ta scenka.
Żelatyna

Aktor

Wokalista

Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2021, 22:08

Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!!

"l(ż)ej" - zjedzone, i poszłoby przez to do poprawy.
Dodatkowo "okazjĘ", "siĘ" - honey, nie akcentujemy ostatniego "ę" tak na chama, ma wyjść naturalnie. Szczerze już lepiej powiedzieć płaskie "e" niż nadto wyraźne "ę", a najlepiej to by było jednak znaleźć złoty środek.
Scenka nie jest źle zagrana, ale musisz się nauczyć obsługiwać własny mikrofon. Wszystkie zagrane tutaj krzyki poszłyby do kosza, nie dlatego, że zabrakło w nich emocji, a z powodu przesterowanych nagrań. Przy kwestiach krzyczanych należy zmniejszyć czułość mikrofonu, nie na maksa, ale na tyle, aby przesterów uniknąć. Czasami wymaga to niestety kilkukrotnego nagrywania i zmieniania ustawień.
Otrzymujesz tym samym rangę Aktora, a wraz z nim dostęp do aktualnie trwających na NK castingów. Rozejrzyj się po projektach, a jak znajdziesz coś co się zainteresuje, wyślij reżyserowi próbkę. Rozwijaj się również we własnym zakresie, w szczególności zwracaj uwagę na dykcję, aby nie zjadać tak dużej ilości zgłosek.

Pozdrawiam!
Zablokowany