Rekrutacja Shichiro

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Shichiro

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2021, 21:07

DiscordID: Shichiro#4649
Jaki masz mikrofon: Behringer C-1U
Krasnoludki:
Scenka:



Jestem na 5 roku w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. Siedzę w dubbingu od lutego 2020 roku. Brałem udział w kilku projektach.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Krasnale zaliczam, ale brzmiały one jakoś tak, hmm... nieprzyjemnie. "po pierwsze, po drugie" - te kwestie były wypowiadane wyzbytym energii i znudzonym głosem. Trochę to mało zachęcające do słuchania co nie ;)
"wydaje się ostatnio" - język ci się zaplątał, i choć słychać, że z tego wybrnąłeś, to ja bym na twoim miejscu nagrała te kwestię jeszcze raz.
"czy to wogole" - specjalnie napisałam bez polskiego znaku, bo niestety tak to powiedziałeś. Kwestia by szła do poprawki.
Nie ukrywam, że w tej sytuacji fakt, że scenka pochodzi z anime, wcale nie pomaga. Japończycy grają nieco inaczej, są bardzo przerysowaniu, jest multum reagów... działa to niestety na twoją niekorzyść. Brzmisz cały czas tak, jakbyś był choleeernie zmęczony, brakuje mi akiejś ikry w głosie, i nie wiem, czy to kwestia twojej barwy czy po prostu tego, że grasz, jakby ci się nie chciało.
Dam ci dwa tygodnie (do 4 marca) na nagranie scenki NIE z anime, też z emocjami typu euforia, rozpacz, przerażenie, szaleństwo etc, tym razem jednak po europejsku. I błagam cię, więcej energii kurde!!! I dbaj o dykcję, jeżeli słyszysz, że się zaplątał język to nagranie do kosza i od nowa, bo jeżeli jeszcze raz usłyszę jakiś błąd tego typu, to uznam, że tego nie słyszysz, a to bardzo zły znak.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Shichiro

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2021, 21:07

Dzień dobry, przesyłam scenkę. :D

Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Trochę mi brakowało przejść między takim cute królikiem a jakimś zwierzo-sadystą. Scenka działa trochę na zasadzie kontrastu, który musi być wręcz przekoloryzowany. Będąc reżyserem wymagałabym też kilku poprawek ze względu na dykcję, bo nie jest źle, jesteś raczej zrozumiały dla odbiorcy, ale momentami język trochę się ciebie nie słucha. Ważne jest, abyś mimo wszystko starał się wyłapywać takie rzeczy sam, ponieważ ułatwiasz pracę reżyserowi. Dodatkowo, nagrywając kwestie krzyczane zmniejszaj czułość mikrofonu do momentu, aż nie będzie przesterów, ale nagrania nadal będą słyszalne. Nagrania z przesterem ZAWSZE idą do kosza, i lepiej by było, abyś to zrobił ty, a nie reżyser czy dźwiękowiec.
Mimo to, otrzymasz rangę Aktora, bo słyszę, że masz naprawdę solidną podstawę do dalszego rozwoju, tylko musisz być w nim konsekwentny. Ćwiczenia na dykcję przed nagrywaniem, pilnowanie technikaliów i najważniejsze uważne czytanie uwag od reżysera. A póki co, leć rozejrzeć się po nowo otwartej części forum gdzie znajdziesz spis aktualnie trwających castingów. Nagraj próbki na interesujące cię postacie i wyślij reżyserowi. A najważniejsze, to rozwijaj się we własnym zakresie.

Pozdrawiam!
Zablokowany