Rekrutacja na aktora CookieGirlFantasy

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

CookieGirlFantasy

Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2021, 21:00

DiscordID: CookieGirlFantasy#042
Jaki masz mikrofon: Trust GXT 232 MANTIS
Krasnoludki:

Scenka:

Jestem młodą osobą, która chce spróbować swoich sił w dubinngu. W przyszłości chciałabym pracować w radiu więc praca głosem nie jest mi obca
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Pomyliłaś kolejność linków, ale oba materiały są, więc jest w porządku

Na zmianę przyspieszasz i zwalniasz. Czasem zmiana tempa sprawia, że nagranie jest bardziej interesujące, jednak w Twoim przypadku dykcja ucierpiała przez to przyspieszanie. W szybszych momentach zjadałaś litery, końcówki albo kilka wyrazów tworzyło jeden zlepek. Za to w wolniejszych już masz całkiem dobrą dykcję, więc myślę, że to kwestia poćwiczenia i/lub niepędzenia na łeb na szyję. ;) Jak próbujesz modulować głos, to też pamiętaj, że dykcja jest ważniejsza niż modulacja. Bez modulacji da się obejść, a bez dykcji już niekoniecznie. Tak że jeśli chcesz użyć jakiejś modulacji, to musisz wyćwiczyć ją tak, żeby nie sprawiała Ci problemów przy wyraźnym mówieniu

Co do jakości nagrania, to poeksperymentuj z wyciszaniem przestrzeni wokół Ciebie, ponieważ na nagraniu słychać było pogłos. Możesz spróbować postawić poduszkę za mikrofonem lub siebie i mikrofon nakryć kocem, gdy nagrywasz. Powinno to trochę wytłumić efekt echa dużego pustego pokoju. Druga rzeczą do zabawy dla Ciebie, to ustawienia mikrofonu. Na nagraniu pojawiały się przestery. Mogły być spowodowane ustawieniem zbyt dużej czułości mikrofonu albo byłaś zbyt blisko mikrofonu w danych momentach. Kwestia wprawy i dowiedzenia się, na jakich ustawieniach Twój głos brzmi optymalnie. Ewentualnie, jeśli nie masz, polecam zaopatrzyć się w popfiltr do Twojego mikrofonu, który też powinien zniwelować niektóre przyczyny przesterów. W jego przypadku też trzeba się pobawić w ustawianie odpowiedniej odległości. Wszystkie te udogodnienia pomogą Ci również zmniejszyć szumy i odgłosy otoczenia na nagraniach, które jednak trochę słychać

Scenka była całkiem niezła, patrząc na emocje. Nie znaczy to, że powinnaś spocząć na laurach i przestać ćwiczyć swoje umiejętności pod tym względem, jednak wcielanie się w postać wyszło Ci najlepiej. Na razie niestety nie mogę przyznać Ci rangi. Mimo że w miarę dobrze rozumiesz i wiesz, jak odgrywać uczucia, to bez dobrej dykcji ani rusz. Podszlifuj ją, napraw problemy techniczne i zapraszam do ponownego podejścia do rekrutacji za minimum miesąc :)
Zablokowany