Shmerek - rekrutacja

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Shmerek

Aktor

Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 11:47

DiscordID: Shmerek#8826
Jaki masz mikrofon: Studio Tracer pro + słuchawki AKG K52
Krasnoludki:
Scenka:

Hej! Jestem Shmerek ^^ Uwielbiam grać w dubbingach oraz występować na scenie. Od 6 lat jestem aktorką musicalową, a stricte dubbingiem zajmuję się od kilku miesięcy. Występowałam już w kilkunastu projektach i mam nadzieję, że - jeden z nich podesłany tutaj - projekt na rekrutację spodoba się wam tak samo, jak mi. Liczę na dalszą współpracę!
Ostatnio zmieniony 10 mar 2021, 19:30 przez Shmerek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka!

Fajne Krasnoludki. Pomanewruj tylko trochę odległością siebie od mikrofonu albo jego czułością, bo zebrał np. wiele niepotrzebnych mlaśnięć w tym nagraniu. Zdarzyła Ci też jedna wpadka w tekście, bo powiedziałaś "dość", a w wierszu jest "dosyć". Poza tym reszta, w tym dykcja, jest git.

Trochę balans głośności kulał w scence, przez co muzyka dominowała nad głośnością Twojej postaci. Jak podniosłaś głos/krzyknęłaś "Pines", to pojawił się przester, więc uważaj na dostosowywanie czułości mikrofonu do głośniejszych kwestii. Nie zagrałaś źle, ale też ta scenka nie wiele pokazała. Zatem poprosiłabym Cię do dosłanie jeszcze jednej scenki. Najlepiej jakby nie było w niej innego audio niż tylko Twój głos, żeby nic go nie zagłuszało. Poszukaj scenki, która będzie zawierać jakąś mocniejszą emocję: rozpacz, euforię, gniew itp. albo i kilka z nich. Pozwoli to na lepsze sprawdzenie Twoich umiejętności i nie powinno zostawić wątpliwości. ;) Czas do 29 marca (czyli 2 tygodnie od teraz). Powodzenia! o/
Shmerek

Aktor

Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 11:47



Tutaj mam nagraną scenkę (Znalazłam kilka błędów np. "Kogoś takiego" oraz "przeżyć", ale aktualnie nie jestem w stanie tego nagrać ponownie). Myślę, że jest w miarę okej jeśli chodzi o mowę, niestety jakość filmiku jest słaba, ale myślę, że nie będzie to dużym problemem, gdyż nie to się liczy w rekrutacji na aktora ^^
Shmerek

Aktor

Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 11:47


(Tutaj podeślę kolejną próbkę, bo nie jestem pewna, czy tamta jest wystarczająca)
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2021, 20:24 przez Shmerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Moim zdaniem nie było w żadnej z tych dwóch scenek mocniejszych emocji. Dlatego poproszę Cię o jeszcze jedną scenkę. Znajdź coś, co nie jest zwykłą rozmową między postaciami. Na przykład emocjonująca scena walki, postać, która bardzo przeżywa stratę czegoś/kogoś, uderzenie emocjonalnych wspomnień, spotkanie przyjaciół po długiej/trudnej rozłące, emocjonalne doświadczanie czegoś po raz pierwszy, ucieczka postaci przed czarnym charakterem. Opcji emocjonalnych scenek jest mnóstwo, a to zaledwie kilka przykładów, więc na pewno dasz radę znaleźć coś, co będzie Ci odpowiadać do zagrania, a będzie prezentowało silniejsze/mocniejsze emocje. Czas na to - dwa tygodnie od dzisiaj, czyli do 19 kwietnia.
Shmerek

Aktor

Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 11:47

Hejka! Niestety aktualnie jestem uziemiona przez kwarantannę, i nie dam rady dograć scenki do 19. Nie wiem czy będzie to możliwe, ale chciałabym prosić o przesunięcie terminu o jakieś może 4 dni. Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź 🥰
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Hej! Przesuwam termin do 26 kwietnia włącznie :)
Shmerek

Aktor

Posty: 4
Rejestracja: 11 lis 2020, 11:47

Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej! o/
Przejrzałem Twoje materiały rekrutacyjne, te pierwotne, jak i te dosłane. Z każdą dosłaną kolejną scenką widzę lekką poprawę, ale nie na tyle satysfakcjonującą. Nadal jest problem z audio - czyli dopasowanie odległości między Tobą, a mikrofonem - gdzieniegdzie słychać pomlaskiwania, przester lekki, czy też kliknięcia myszką (a tak naprawdę zmniejszenie czułości mikrofonu da o wiele lepszy efekt końcowy). Problemy z końcówkami - tzn.... przeciągasz głoski (wydłużasz je nienaturalnie, jakbyś czytała z niepewnością tekst, lub się sama go bała), a także pomlaskiwania, czy też problem z głoskami szczelinowymi (są również ćwiczenia na to leksykalne NAWET i w internecie :) ). Momentami widać poprawę w ekspresji z emocjami, natomiast nikłe, lub też niektórych emocji wręcz brakuje, bądź takich których nie ma, ale aż się prosi, by je zaimprowizować (lub które kompletnie nie były potrzebne). Sztuka to też zabawa, jak i świetna nauka z każdym nowym podejściem.

Przepraszam za masło maślane - mam nadzieję, że wszystko jest mniej więcej zrozumiałe z tej wypowiedzi (pisze to po 14 godzinach pracy :roll: )

Nie jestem przekonany co do tego wszystkiego, natomiast wierzę, że będziesz zdeterminowana do pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami. Jest wiele osób, które z miłą chęcią pomogą Ci zdobyć wiedzę, która będzie Ci wręcz niezbędna do dalszej pracy.
Niestety nie ja otwierałem temat rekrutacji, więc nie zależy to ode mnie w głównej mierze czy przeznaczone będzie podarowanie Ci rangi aktora NK.
Choć dałbym Ci szansę z prostego powodu - zdeterminowana jesteś do poprawiania swoich błędów do skutku i widać, że Ci zależy.

Czekaj cierpliwie na odpowiedź Alisun ;)
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Nie mam w sumie nic do dodania. Przyznaję Ci rangę aktorki. Jednak pamiętaj, by nie spoczywać na laurach i dalej pracuj nad swoimi umiejętnościami. Będziesz mieć teraz dostęp do aktualnie tworzonych projektów i trwających castingów, więc zachęcam do zapoznania się z nimi, a nuż coś Ci przypadnie do gustu i się zgłosisz :)
Zablokowany