Rekrutacja na aktora NanoKarrin

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Wesley_Hardin

Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2021, 19:55

DiscordID: Wesley_Hardin#6723

Jaki masz mikrofon: mozos mkit 900 pro

Krasnoludki:

Scenka:

Hejka :D
Odkąd napotkałem na YT ,kanał "Widzę Głosy", temat dubbingu bardzo mnie zainteresował :) Na internecie wyczytałem, że jeżeli ktoś jest amatorem w tych sprawach a chciałby zobaczyć jak to wygląda i spróbować swoich sił w dubbingu, to powinien udać się właśnie do was :D Po nagraniu krasnoludków i scenki, od znajomych i rodziny usłyszałem, że jest git, więc uznałem że spróbuje dołączyć do waszego grona :D a nóż widelec się uda :) Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki :)
Musze przyznać że nagrywanie tych krasnoludków i tej scenki, to był naprawdę bardzo dobry relaks, bo wymagało to pełnej uwagi i wczucia się, w to co się nagrywa, co umożliwiło takie trochę odpłynięcie od rzeczywistości :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Słychać, że trudniejsze zbitki jak "z wszystkich", "pierwsze" sprawiają ci trudność. Ważne jest, aby przed samym nagrywaniem poćwiczyć pięć minut łamańce, aby później twój język nie miał problemów z wypowiedzeniem takich zbitek poprawne. I więcej energii poza modulacjami, mówiąc swoim normalnym głosem brzmiałeś na sfrustrowanego i znudzonego, jakby to było twoje 20 podejście. Więcej energii!!
Problem z dykcją pojawia się również w scence. Pierwsy monolog Mushu byłby cały do poprawy, co drugie słowo jest zaseplenione.Pamiętaj, że to, że ty rozumiesz wypowiadaną przez siebie kwestię nie znaczy, że słuchacz również ją zrozumie, jeżeli jest powiedziana niewyraźnie. Bierz na to poprawki i rób duble, gdy słyszysz, że zjadłeś końcówkę albo powiedziałeś coś pod nosem. Ucz się wyłapywać własne błędy. Gra aktorska też jest troszkę płaska, Mushu jest bardzo energiczną postacią, gdy coś czuje, to całym sobą. Jest zirytowany? Będzie to słychać. Jest zadowolony? Będzie to słychać. Pamiętaj też, że to twój głos dodaje postaci życia i kilkuwymiarowości. Jeżeli zagrasz ją miałko, to będzie ona nudna i niewyrazista.
Proponuję ci wrócić za miesiąc z tą samą scenką, ale w tym czasie poćwiczysz srogo dykcję i pouczysz się wczuwania bardziej w postać. Twój entuzjazm jest naprawdę widoczny i szkoda by było, żeby na nim nie zbudować jakiegoś małego talentu. Także, słyszymy się za miesiąc!
Wesley_Hardin

Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2021, 19:55

Dziękuje za rzeczowe wypunktowanie nad czym powinienem popracować :D na pewno przez ten miesiąc postaram się poprawić i być może lepiej wypaść za drugim razem :)
Pozdrawiam!
Zablokowany