Rekrutacja na aktora ~Plagii

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Plagii

Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2021, 17:48

DiscordID: Plagii#0037
Jaki masz mikrofon: Tracer TRS-MC V3 <-- W najbliższym czasie (pewnie do przyszłego tygodnia) będę zmieniał mikrofon na typowo nagrywkowy, więc proszę się nie martwić że tym "patykiem" będę nagrywał xD)

Aloha! Jestem Plagii, mam 19 lat, dubbingiem, podkładaniem głosów zajmuję się praktycznie od dzieciństwa i chcę wrócić do starego hobby, pasji - czegoś co sprawiało mi zawsze radość :D

Krasnoludki:

Scenka:

Kinda interview? xD: <-- tutaj jakość audio jest paskudna z nie wiadomego mi powodu :? Prawdopodobnie wina tego, że tutaj audio faktycznie było odszumiane w przeciwieństwie do surowego w scence...
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Krasnale całe do poprawy. To nie ma być recytacja, a interpretacja - pobaw się modulacjami, zobacz jak inni to zrobili. To ma być pokaz twoich umiejętności, że umiesz grać też innym głosem niż swój naturalny. Also, nie "pjontek", znajdź złoty środek między wyraźnym "ą" a "on". Bez stawiania chamskiego akcentu, ale też żebyś tego nie spłaszczał.
"szrzerzone" - zwracaj uwagę na dykcję!
"śluza powietrzna się zamyka" - słychać, że język był tutaj nie tam gdzie trzeba, kwestia byłaby do poprawy.
"uwżaj" - zjedzone "a".
1:06 - "trzeba znaleźć statek (...) do sektora dwunastego" - dykcja, nawet nie mam pomysłu co mogłeś tam powiedzieć.
"j(a) go nie widzę" - zjedzone "a".
Overall, scenka za długa, odsłuchałam do połowy, ale to wystarczyło do podjęcia jakiejś sensownej oceny. Musisz popracować nad dykcją, mówisz do mikrofonu niechlujnie, słychać, że jakiejkolwiek krótkiej rozgrzewki przed nagrywaniem nie było. Czasami tylko takie krótkie rozgrzanie aparatu mowy wystarczy, żeby to zabrzmiało. Ale najważniejszą, najbardziej kluczową umiejętnością jest abyś wychwytywał własne błędy i od buta je poprawiał. Zaoszczędzisz tym samym czasu reżyserowi i sobie. Kojarzę cię trochę z YT dlatego stawiam ci wyższą poprzeczkę, bo wiem, że nie robisz tego pierwszy raz.
Proponuję ci przyjść za miesiąc a do tego czasu poćwiczyć dykcję. Z resztą, i tak ten mikrofon by cię z góry dyskwalifikował i tak byś musiał czekać, więc to nawet się dobrze składa. Wybierz też inną scenkę, po pierwsze to krótszą, po drugie nie taką, w której wytłumaczalne jest, że postacie szepczą. Chcę usłyszeć, że umiesz do mikrofonu nawet krzyknąć gdy jest taka potrzeba.

Pozdrawiam!
Plagii

Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2021, 17:48

Hej hej! Noooo, scenka wiem że przydługa wyszła i sam potem jak słuchałem to wychwytywałem te błędy, więc i tak wiedziałem że guzio z tego wyjdzie... Dzięki w każdym razie za porady. Co do YT xD Nie wiem skąd mnie kojarzysz, bo nie wrzucałem nic nigdy na Youtuba a jak już to na niepubliczne i linki wysyłałem znajomym - owszem, nie podkładam głosu pierwszy raz w życiu, ale nigdy nie było to jakoś publikowane. Z ciekawości aż sprawdziłem czy jest ktoś o moim nicku na yt - jest, ale jest to kanał anglojęzyczny i nie jestem to ja xD
Dzięki jeszcze raz za czas i za porady, postaram się za miesiąc znowu odezwać w lepszym wykonaniu >:3
Zablokowany