Rekrutacja na aktorka - Cookie_11037 +-+

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Cookie_11037

Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2021, 11:02

DiscordID: Cookie_11037 +-+#5009
Jaki masz mikrofon: Trust GXT 232 Mantis Streaming
Krasnoludki:

Scenka:
Ostatnio zmieniony 05 maja 2021, 13:01 przez Cookie_11037, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Cytując fragment drugiego punktu z zasad rekrutacji na aktora:
Znajdź postać z anime, filmu animowanego, gry bądź innej serii, którą chcesz odegrać i wybierz scenę. Nie wybieraj postaci, które prowadzą narrację, są bohaterami audiobooków, słuchowisk itp. Krasnoludki mają na celu sprawdzić Twój zakres możliwości, a scenka odegranie emocji bohatera wynikających z jego mimiki twarzy, mowy ciała lub dziejących się wokół wydarzeń. Odpada więc również dubbingowanie komiksów, mang, voice/demo reele, trailery filmów/seriali itp. Scenka powinna zawierać jakąś wybuchową emocję: rozpacz, euforię, gniew etc.
Dlatego proszę, przygotuj inną scenkę do rekrutacji. Masz na to 2 tygodnie, czyli do 18 maja
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Serwus!

Krasnale mają być interpretacją, a nie recytacją. Ty swoje nagranie przeszłaś z prędkością światła, tututututu, i po nagraniu. Wiersz jest po to, żebyś mogła pokazać możliwości swojego głosu, różne modulacje. No i dykcja, to też jest moment żeby pokazać się z jak najlepszej strony a u ciebie występuje ciągle ten sam problem: zimujom, som, pjonte. "ą" spłaszczasz do maksimum, a to nie tak ma działać . Możesz je spłaszczyć do naturalnego brzmienia, ale nie bardziej. U ciebie brzmi to po prostu niechlujnie.
Przechodząc do scenki:
kwestia w 0:40 - pozjadane końcówki, kompletnie niezrozumiała dla mnie kwestia, jako dla słuchacza. Całość szłaby do poprawy.
Dodatkowo ciągle słychac puknięcia, zainwestuj w pop-filtr bo jest niezbędny przy nagrywaniu! I nie wierć się na krześle, mikrofon wszystko wyłapuje. Wydaje mi się też, że miałaś trochę niestabilną modulację na tej Klee, ze złego miejsca brałaś dźwięk przez co głos ci się momentami bardzo nieprzyjemnie rozjeżdżał. Nagrywanie loli dziewczynek to żadna przyjemność, wiem z doświadczenia, ale najważniejsze jest przy niej szanowanie własnego aparatu mowy. Możesz sobie zrobić sporą krzywdę gdy bierzesz dźwięk ze złego miejsca. Łatwo to wyczuć, gdy odczuwasz dyskomfort przy graniu takim głosem (chodzi mi lekki ból w gardle) to znak, że robisz to niepoprawnie.
Póki co nie mogę ci dać rangi. Ale wróć do nas za miesiąc, a póki co, kilka tipów dla ciebie, żebyś się nie nudziła w trakcie tego miesiąca:
- ćwicz dykcję, nawet pół godziny dziennie daje dobre efekty
- spróbuj ugrać tę Klee na stabilniejszym głosie, trenuj tę modulację
- spróbuj bardziej wczuwać się w graną postać, szczególnie w reagi (czasami nie trzeba takich mocnych reakcji)

Pozdrawiam!
Zablokowany