Rekrutacja na aktora głosowego Polinka ポーラ#9779

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Polinka ポーラ#9779

Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2021, 08:35

DiscordID: Polinka ポーラ#9779
Jaki masz mikrofon: Mam mikrofon na statywie z filtrem
Krasnoludki:
Scenka: PS . W tym może być słabsza jakość dźwięku, ponieważ nie jestem dobrym montażystą i nagrywałem za pomocą nagrywania ekranu. Jednak nie ma bardzo złej jakości, jest po prostu lekko słabsza niż normalnie.

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hej

Z góry Ci powiem, że jakość Twoich nagrań jest niewystarczająca. Jeśli nie wiesz jak nagrywać, to poszukaj w internecie poradników o programach do nagrywania i/lub montowania. Jednym z prosztych programów do nagrywania jest Audacity. Jest to darmowy program, w którym można nagrywać dźwięk. Na przykład wtedy Krasnoludki nie muszą mieć widea, więc będziesz mógł podesłać link do pliku z samym nagraniem. Wytłumaczenie jak udostępniać nagrania znajduje się w naszej w Szkółce

Pomijając sprawy techniczne, to zjadasz wyrazy i przekręcasz słowa lub całe frazy w wierszu. Jeśli czytasz, to przed nagraniem przeczytaj parę razy tekst, aby się z nim oswoić. Jeśli mówisz go z pamięci, to naucz się go dobrze, bez pomyłek. Niezależnie z której metody korzystasz, to również po nagraniu puść je sobie i sprawdź je, czy niczego nie pominąłeś/nie pomyliłeś, mając tekst przed sobą. Jeśli się pomyliłeś, to trzeba nagrać całość lub błędny fragment jeszcze raz i tak do skutku, aż nie będzie żadnych różnic między tym, co powiedziałeś na nagraniu, a tekstem, który chciałeś nagrać

Fajnie, że pobawiłeś się w modulacje głosu. Niestety jakość ze scenki jest jeszcze gorsza niż z Krasnoludków, więc niewyraźniej Ciebie słychać. Np. jak miś obraża się za nazwanie go maskotką, to powinno to być słychać w głosie. Ty niestety mówiłeś przez całą scenkę w podobnym tonie. Jest to kwestia do przepracowania

Gdy nagrywasz, poinformuj o tym swoich domowników/współlokatorów, wybierz moment, gdy będziesz sam albo postaraj się w miarę możliwości jak najbardziej wyciszyć miejsce, w którym nagrywasz. Piszę to, ponieważ pod koniec scenki było słychać chyba czyjeś bieganie niedaleko Ciebie. Z takimi odgłosami w trakcie słów aktora nagranie zawsze zostanie odrzucone i aktor będzie musiał nagrywać jeszcze raz, więc najlepiej wtedy samemu wyłapywać takie momenty na nagraniach i nagrać jeszcze raz przed wysłaniem rekruterowi, a w przyszłości reżyserowi

Z wyżej wymienionych powodów nie mogę przyznać Ci rangi. Gdy uporasz się ze sprawami technicznymi i popracujesz nad wczuwaniem się w emocje postaci, którą odgrywasz, możesz podejść ponownie do rekrutacji. Jednak nie wcześniej niż za miesiąc
Zablokowany