Strona 1 z 1

Rekrutacja na aktora - Chrustowicz

: 12 maja 2021, 20:22
autor: Chrustowicz

DiscordID: Chrustowicz#0576
Jaki masz mikrofon: Tracer Studio Pro TRAMIC46163
Krasnoludki:
Scenka:

Hejka, jestem Mateusz mam 19 lat i chcę zacząć swoją karierę dubbingową.
Gram w teatrze od 4 lat i chcę poszerzać swoje możliwości głosowe, więc postanowiłem zainwestować w dubbing (well w opór znajomych mówiło mi żebym się za to zabrał wiec oto jestem XD )

Re: Rekrutacja na aktora - Chrustowicz

: 12 maja 2021, 20:24
autor: Chrustowicz
A jak coś źle zmontowałem to przepraszam ale jestem kompletnym laikiem w komputer

Re: Rekrutacja na aktora - Chrustowicz

: 15 maja 2021, 16:36
autor: Aloes
Serwus!

Okej, Krasnale dykcyjnie są okej (trochę płaskie było "ą" w "zimują"), ALE musisz nauczyć się obsługi własnego mikrofonu. Po pierwsze, słychać popy na literze "p" i bodajże "d"? Musisz się pilnować, jak słychać pop to nagrywasz ponownie. Z tego co widzę, wraz z mikrofonem jest od razu pop filtr, ale gdybym się myliła - musisz go koniecznie kupić albo zmontować samemu. Następnie, przestery. Gdy nagrywasz kwestie krzyczane, zmniejszasz czułość mikrofonu. Gdy wracasz do normalnej intonacji - zwiększasz nieco czułość. Musisz manewrować ustawieniami tak, aby nagranie było jakościowo jak najlepsze.
Przechodząc do scenki:
Dużo krzyczenia, ale słychać, że wiesz, kiedy krzyknąć w taki sposób, kiedy w taki sposób. Morty zagrany super, osobiście siadł mi bardziej niż Rick. W sumie to nie mam się czego przyczepić, poważnie.
Otrzymujesz więc rangę Aktora. Tym samym masz dostęp do castingów do projektów NK, rozejrzyj się tam, może znajdziesz sobie jakąś rolę, nagraj próbki, wyślij reżyserowi. Rozwijaj się też samodzielnie, ćwicząc dykcję, głównie przed samym rozpoczęciem nagrywania, 10-20 minut wystarczy. Witam w grupie NK!

Re: Rekrutacja na aktora - Chrustowicz

: 15 maja 2021, 17:04
autor: Chrustowicz
Dzięki wielkie!