Rekrutacja na aktora - HubertNecessary

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

HubertNecessary

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2021, 16:24

DiscordID: @Nessy#7126
Jaki masz mikrofon: DNA DNC-2 USB
Krasnoludki:
Scenka:

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Krasnoludki całkiem całkiem. Choć uważaj, żeby nie akcentować tak mocno "r", bo czasem przez to tworzy się taki motorek u Ciebie: "brrrrody", "rrrrobić". Zwłaszcza gdy w Krasnoludkach próbowałeś mówić trochę śmiejącym się głosem. W większości przypadków, gdy pojawiało się "r" nie miałeś tego problemu, więc to kwestia przesłuchania swojego nagrania jeszcze raz, wychwycenia czy gdzieś Ci się ten motorek nie odpalił, a jak wychwycisz to ten fragment nagrać ponownie i zamienić z poprzednim motorkiem.

Scenka była też w miarę w porządku, ale jest jedno bardzo poważne "ale". Krzyki. Gdy Garfield przerażony leciał w wiadrze i potem bez niego powietrzu, to nie podniosłeś praktycznie głosu, a wydawałeś z siebie dziwne dźwięki. To definitywnie nie były krzyki przerażenia. Już bardziej podniosłeś głos, gdy Garfield był wkurzony na Odiego: "Chodź tutaj, wracaj tutaj", że aż się pojawiły lekkie przestery. W tych dźwiękach przerażenia nie było ani odrobiny problemu w przesterach. Przestery nie są niczym dobrym, bo ich trzeba unikać, ale w tym przypadku dobrze pokazują, że tam, gdzie powinny być krzyki przerażenia, to nie robiłeś tego ani trochę głośniej, tylko na poziomie innych znacznie mniej emocjonalnych tekstów. Wyobraź sobie, że nagle ktoś Ciebie wystrzela katapultą w powietrze. Raczej krzyknąłbyś przerażony, prawda? To nagraj, proszę, mi ten krzyk. Nie musisz nagrywać całej scenki. Możesz z dwie kwestie przed i po tych krzykach, jeśli to sprawiłoby, że lepiej wczułbyś się w postać. Ewentualnie wstawić nowe krzyki w scenkę, którą już masz. Jednak muszę sprawdzić, czy faktycznie potrafisz się powydzierać. Jeśli obawiasz się o rodzinę/współlokatorów w pokoju obok, to po prostu przed nagrywaniem, powiedz im, że za chwilę będziesz się głośno wydurniać do nagrywania czy jakkolwiek chcesz im to opisać, to tak wytłumacz.
Na dogranie tych krzyków masz dwa tygodnie, czyli do 31 lipca. Jak będziesz nagrywać, to pamiętaj, żeby odpowiednio zmniejszyć czułość mikrofonu na tyle, by czasem nie pojawiły się przestery.
HubertNecessary

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2021, 16:24

Wrzucam jeszcze raz nagrane krzyki:


Osobiście wydaje mi się że jest trochę lepiej, na pewno głośniej i mocniej niż ostatnim razem. Bardzo mocno obniżyłem też siłę zbierania głosu w mikrofonie.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Jest lepiej. :) Przy odrobinie praktyki i dobrym przypilnowaniu przez reżysera na pewno dasz radę wydobyć z siebie jeszcze więcej, skoro sam byłeś już w stanie słyszalnie poprawić krzyki po mojej uwadze. Bez przedłużania - nadaję Ci rangę aktora i witam w grupie
Zablokowany