Z otchłani ciemności, wyłaniam się... xD

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

cuqqymattsy

Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2021, 17:44

DiscordID: cuqqymattsy#7206
Jaki masz mikrofon: Trust Madell - dobra jakość dźwięku, jak dla mnie bo nie narzekam :P
Krasnoludki: https://drive.google.com/file/d/1Em_UTU ... sp=sharing
Scenka: https://drive.google.com/file/d/18JSvN4 ... sp=sharing

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Wymienię w punktach, bo trochę tego jest:
1. Uważaj na zbitkę "trzy" - często wymawiasz to jako "czy", np. "czy po czy" zamiast "trzy po trzy"
2. Inny problem z wymową to np. "d", np. nie "wypat", tylko "wypad"
3. Pójście w pełną nosowość jako modulację nie jest dobrym pomysłem, bo nie brzmisz jak osoba zakatarzona/z chorymi zatokami, jeśli to miałeś na myśli zaprezentować, a jakbyś zacisnął palce na nosie i po prostu całą swoją energię włożył w "siedzenie na nosie" podczas mówienia
4. Po to jest tekst wiersza, żeby za nim podążać. Dla rekruterów jest to też między innymi sposób na sprawdzenie, czy w pewnym sensie przykładasz się do tekstu, który dostałeś. Dialogista pisze scenariusz po to, żeby polskie tłumaczenie zmieściło się w czas ruchu ust postaci. Nie ma więc w scenkach możliwości na zbędną inwencję twórczą aktora. Jeśli doda on swoje własne reakcje lub słowa w miejscach, gdzie ich nie było, to czas jego wypowiedzi nie będzie się zgadzał z czasem odzywania się postaci w scence. Aktor będzie musiał się nagrać jeszcze raz, z właściwym tekstem i nikt nie zyska na poprzednich nagraniach. Kilkukrotnie w wierszu dodawałeś od siebie słowa i reakcje, które nic nie wnosiły do wiersza ani do emocji, które starałeś się odgrywać
5. No i na koniec sprzęt. Nie jest wystarczający. Niestety, między innymi z przyczyn wymienionych powyżej i technicznych nie mogę nadać ci rangi. Nagrania brzmią metalicznie. Takie w miarę porządne mikrofony zaczynają się od półki cenowej 150 zł. Jeżeli póki co nie chcesz wydawać takiej kwoty na potrzeby samej rekrutacji, rozejrzyj się wśród znajomych z twojego miasta, być może ktoś posiada dobry mikrofon i pozwoli ci nagrać nim próbkę. Na pewno jesteśmy w stanie zaoferować nagrania u członków NK w Poznaniu i w Warszawie, o resztę trzeba by popytać
Jak poćwiczyć to, co wymieniłam, stwierdzisz, że zrobiłeś postępy i uda ci się załatwić możliwość nagrywania na lepszym sprzęcie, to możesz podejść ponownie, ale nie wcześniej niż za miesiąc
Zablokowany