Rekrutacja na aktora - Maniak [Podejście 4]

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Maniak

Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:47

DiscordID: ManiakZer0#3769
Jaki masz mikrofon:
Samson C01U Pro
Krasnoludki:

Scenka:


Moje czwarte podejście wykorzystałem wszystkie wskazówki jakie dostałem do tej pory, zrobiłem kontynuacje animacji którą robiłem w poprzednim podejściu

viewtopic.php?f=4&t=3202&p=11006#top
<wstaw coś zabawnego tutaj>
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Jak na czwarte podejście, to trochę poszalałeś w zmianach tekstu wiersza, ale dobra, przejdźmy do scenki, bo to z nią jest większy problem. Cytując Aloes z poprzedniej rekrutacji:
Aloes pisze:
31 maja 2021, 15:08
Nie spłaszczaj tak mocno "ą" i "ę", ma to wybrzmieć poprawnie pod względem dykcji i naturalnie, szukaj złotego środka.
Poszedłeś teraz ze skrajności w skrajność i teraz aż za bardzo artykułujesz m.in. "ę", np. "(...) kiedyś ciĘ złapiĘ, złapiĘ ciĘ" było aż rażące przez nagromadzenie ę, bo każde po kolei akcentowałeś aż za bardzo. Zwłaszcza że w "cię" i "złapię", "ę" wymawiamy praktycznie jak "e", czyli "cie" i "złapie". Dlatego dalej powinieneś szukać złotego środka w tym aspekcie.

Po drugie wydaje mi się, że ta modulacja działa na Twoją niekorzyść, bo np. nie miałeś aż takiego problemu w Krasnoludkach. Jednak żeby nie zbywać Cię jeszcze na za miesiąc, to dostaniesz teraz 2 tygodnie na dogranie innej scenki (do 16.08). Wybierz sobie taką scenkę, gdzie grana przez Ciebie postać nie będzie miała dziwnej maniery ani nie będzie wymagała od Ciebie niekomfortowej dla Twojego głosu modulacji. Chcę przez to sprawdzić, czy wina leży głównie po tej stronie, czy jednak potrzeba dalszego ćwiczenia dykcji (chociaż tego nigdy nie jest za wiele).
Awatar użytkownika
Maniak

Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:47

OK miałem nagrałem inną scenkę bez przesadnej modulacji głosu nagrałem jedną postać podczas gdy ona prowadzi dialog mam nadzieję że mimo wszystko dobrze się będzie oglądać



trzymam kciuki by to wypaliło
Miłego dnia!
<wstaw coś zabawnego tutaj>
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Siemka! o/

Widzę, że nie poddajesz się i nadal próbujesz dołączyć do grona aktorów. Widziałem Twoje wcześniejsze podejścia i widać lekkie zmiany na lepsze, natomiast jeszcze ciut brakuje do tego, by być aktorem. Głównym Twoim problemem z którym się zmagasz, to końcówki. Jednocześnie chcesz mówić szybko tekst, ponieważ myślisz, że się nie zmieścisz we fragmentach z Twoją postacią (choć najlepiej wybierać takie scenki, gdzie widać ruchy ust postaci, jest łatwiej), przez to powoduje u Ciebie zbitek większości sylab, co jest nienaturalne w odsłuchu, no i razi. Spłaszczasz wyrazy, za mało otwierasz buzie gdy mówisz. Proponuje Ci rozgrzewki na aparat mowy, może musisz się rozgrzać przed mówieniem tekstu? Możliwe, że to bardziej pomaga, a nie pomyślisz nawet jak bardzo.

Niestety nie dam Ci JESZCZE rangi aktora NK. Naprawdę mało brakuje, żebyś ją dostał, ale za kolejnym razem spręż się i przeanalizuj każdą radę, którą dostałeś i we wcześniejszych podejściach, jak i w tym. Powodzenia! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany