Rekrutacja na aktorkę - Shiro/Asphyxiation

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Nyx

Aktor

Wokalista

Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2021, 18:19

DiscordID: Shiro#3343
Jaki masz mikrofon: SPC gear SM900
Krasnoludki:
Scenka:
Kiedy przeczytałam, że w scence ma się znaleźć jak najwięcej emocji, od razu wpadła mi do głowy ta scena, czekam na ocenę:)
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Od strony technicznej:
- Jeśli nie ma popfiltra, to polecam sobie załatwić - kupić lub zrobić, wtedy Twój głos, a zwłaszcza głoski wybuchowe nie będą tak atakować membrany mikrofonu, która bez popfiltra sama musi z tym walczyć i słychać niestety tę walkę na nagraniu. ;) Jeśli masz popfiltr to poeksperymentuj z odległością siebie od popfiltra i popfiltra od mikrofonu, bo jeśli te trzy elementy - Ty, popfiltr i mikro - są za blisko siebie, to na nagraniu będzie słychać nieprzyjemne uderzenia powietrza.
- Powiązana z powyższym jest również druga sprawa. Przy krzykach oczywiście czasem warto się odsunąć, ale Ty odsunęłaś się znacznie, a i tak pojawiły się przestery. Drugim czynnikiem, który pomoże Ci ich uniknąć, jest zmiana czułości mikrofonu. Przy krzykach powinno się ją zmniejszyć w porównaniu do czułości, którą się ma podczas mówienia normalnym tonem
- Trzecia i ostatnia rada sprzętowo-jakościowa - zapisuj swoje nagrania głosu w formacie wav, a nie mp3. Będą lepszej jakości i przyjemniejsze w odsłuchu

Umiejętnościowo:
Dykcja w porządku. Dobrze, że wybrałaś pełną emocji scenkę, choć, co za tym idzie, wybrałaś jednocześnie trudną. Z tego względu były wzloty i upadki, ale nie było najgorzej. Yennefer wyszła Ci znacznie lepiej od Geralta. Na pewno powinnaś jeszcze poćwiczyć niesłowne reakcje, bo w nich było słychać najwięcej sztuczności/wymuszenia. Jednak ogólnie rzecz biorąc, pozytywnie odebrałam zaprezentowaną przez Ciebie scenkę, więc przyznaję Ci rangę aktorki NK. :)
Nyx

Aktor

Wokalista

Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2021, 18:19

Jest pop filtr choć niezbyt on zawsze działa. Co do niesłownych reakcji chciałam bardzo zbliżyć je do oryginału może przez to że głos mam inny no i dużo mniejsze oczywiscie umiejętności to nie wyszło tak jak chciałam, dziękuję za wszystkie uwagi, a co z krasnoludkami? jak ogólnie wyszły?
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Jeśli sam popfiltr niezbyt działa, a zmiany odległości ani czułości mikrofonu nic nie dają/nie pomagają, to polecałabym się zaopatrzyć w inny popfiltr. Kupić albo zrobić samemu

Ogólnie Krasnoludki wyszły okej. Modulacje były w porządku, dykcja też. Szału nie było, bo i emocji nie było. Oprócz lekkiej intonacji na smutek, wkurzenie i znudzenie w 3 modulacjach, to reszta była powiedziana podobnie do siebie nawzajem
Zablokowany