[Aktorka] kduusu

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Cześć wszystkim! :)
Zapraszam na moje potyczki z Janem Brzechwą :p :
(jestem lekko przeziębiona, ale mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na ostateczną ocenę :d)

http://www.mediafire.com/file/p1p22gidz ... kduusu.mp3


Scenka: [ nagrywana o wiele wcześniej, więc głos jest normalny ]


Mam nadzieję, że się spodoba :)

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Mircia

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2016, 22:25

Nagrywasz tak, żeby mama w 2 pokoju nie słyszała? Bo tak to brzmi
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

kduusu pisze:
13 kwie 2017, 22:09
mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na ostateczną ocenę :d
Oczywiście, że wpłynie. Bo poza tym, że nie możesz w pełni pokazać, co potrafisz, masz zmienioną barwę, to jeszcze nie przejmujesz się higieną głosu, co w pracy aktora głosowego jest... cóż, podstawą ;). Gardło to twoje narzędzie pracy, dbaj o nie i nie nadwyrężaj w chorobie!
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Pchełka pisze:
14 kwie 2017, 08:50
kduusu pisze:
13 kwie 2017, 22:09
mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na ostateczną ocenę :d
Oczywiście, że wpłynie. Bo poza tym, że nie możesz w pełni pokazać, co potrafisz, masz zmienioną barwę, to jeszcze nie przejmujesz się higieną głosu, co w pracy aktora głosowego jest... cóż, podstawą ;). Gardło to twoje narzędzie pracy, dbaj o nie i nie nadwyrężaj w chorobie!




Na początku chciałam powiedzieć, że bardzo mi miło iż się mną zainteresowałaś :p Doceniam to.
Wiem, że mój głos jest ograniczony podczas choroby, dlatego w drugim linku umieściłam filimik w którym jest on w pełni sił.
Bardzo zależało mi aby wstawić ten post wczoraj, ponieważ miałam wiele czasu aby móc na spokojnie wszystko przygotować.
Spokojnie, nie jestem głupia, jakbym czuła, że nie dam rady i moje gardło krwawi to po prostu odłożyłabym to na później ;)
Lekki katar to nie zabójstwo dla głosu :D
Wezmę wszystkie rady do siebie :) dziękuję Pchełko :d
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 12:44 przez Cercia, łącznie zmieniany 1 raz.

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Mircia pisze:
13 kwie 2017, 22:22
Nagrywasz tak, żeby mama w 2 pokoju nie słyszała? Bo tak to brzmi
Ooo a tu Cię zdziwie ;) akurat to mi nie przeszkadza.
Uczę się dopiero tego fachu i nie jest idealnie.
Dlatego będę wdzięczna za jakieś rady a nie tylko suchą krytykę ;v
Raczej na początku gdy Ty nagrywałaś też nie było idealnie :)
Jeśli jest jeszcze coś co poprawiłabyś w moim nagraniu, to słucham :D
Jestem tu, aby się rozwijać i nie stać w miejscu więc..czekam na odpowiedź ;)

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Mircia

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2016, 22:25

Że tak zapytam... ile masz lat?
Przesłuchaj tego, co nagrałaś i sama się zastanów, co jest źle zrobione.
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Mircia pisze:
14 kwie 2017, 12:59
Że tak zapytam... ile masz lat?
Przesłuchaj tego, co nagrałaś i sama się zastanów, co jest źle zrobione.
Wiedziałam, że tu Cię boli :)
Mam 17 lat. Ja mam wiedzieć co jest źle zrobione? To chyba Ty tu jesteś od tego :p.
Nie môwię, że ma Ci się podobać mói głos, bo wiadomo gusta są różne. Ale jeśli naprawdę wiek jest jedynym argumentem to nie wezmę tego co mówisz na powaznie :/
Ty masz więcej doświadczenia więc się nim podziel ;) Bo jeśli nawet nie umiesz sama zargumnentować co Ci nie pasuje i jedynym argumentem jest wiek, to już lepiej nie odpowiadaj. Nie chcę się kłocić. Miłego dnia. :D

Ps. Robi się z tego gówno-burza. Skończmy to :v

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Mircia

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2016, 22:25

Nie, lol, nie mam nic do twojego wieku XD Tylko zakładałam jakieś 12 biorąc pod uwagę sposób wypowiedzi, początek filmu itd.
Jest w NK wiele osób poniżej 15 r.ż. które są świetne i broń boże nie oceniam ludzi pod względem wiekowym, aczkolwiek szukałam usprawiedliwienia w nim dla tego, co pokazałaś w filmie.
Chyba serio masz jakieś kompleksy względem swojego wieku, że twoja wypowiedź się tak kręci wokół tego tematu. Poza tym nie, nie mam doświadczenia w scenkach.
Nie mam także niczego do twojego głosu, jest miły, jednak twoja gra aktorska jest na baaaardzo niskim poziomie. Brzmisz cały czas tak samo - zero emocji. Wolałam, żebyś doszła do tego sama, bo u ciebie to nie są lekkie niedociągnięcia, a zwyczajnie całość brzmi wyjątkowo źle, ale skoro tego nie słyszysz, to cusz.
Mam także wrażenie, że twoje ego zaraz wyskoczy z ekranu i mnie pobije, więc także kończę rozmowę. Miłego dnia i zluzuj trochę ;)

:v
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Mircia pisze:
14 kwie 2017, 13:25
Nie, lol, nie mam nic do twojego wieku XD Tylko zakładałam jakieś 12 biorąc pod uwagę sposób wypowiedzi, początek filmu itd.
Jest w NK wiele osób poniżej 15 r.ż. które są świetne i broń boże nie oceniam ludzi pod względem wiekowym, aczkolwiek szukałam usprawiedliwienia w nim dla tego, co pokazałaś w filmie.
Chyba serio masz jakieś kompleksy względem swojego wieku, że twoja wypowiedź się tak kręci wokół tego tematu. Poza tym nie, nie mam doświadczenia w scenkach.
Nie mam także niczego do twojego głosu, jest miły, jednak twoja gra aktorska jest na baaaardzo niskim poziomie. Brzmisz cały czas tak samo - zero emocji. Wolałam, żebyś doszła do tego sama, bo u ciebie to nie są lekkie niedociągnięcia, a zwyczajnie całość brzmi wyjątkowo źle, ale skoro tego nie słyszysz, to cusz.
Mam także wrażenie, że twoje ego zaraz wyskoczy z ekranu i mnie pobije, więc także kończę rozmowę. Miłego dnia i zluzuj trochę ;)

:v
Czy wyglądam na kogoś z dużym egiem? Gdyby tak było już dawno skakałabym Ci do gardła xD No proszę :p po prostu kulturalnie rozmawiamy.
Nie mam problemu ze swoim wiekiem :d
Rzuciłam się na to, ponieważ wiele osób degraduje inne za ten właśnie aspekt. (Powiedzmy, że jestem na to uczulona xd) Aa i Dziękuję, że w końcu wyraziłaś swoją opinię.
Jest dla mnie ważna. Mam świadomość, ze nie jest super i właśnie dlatego tu jestem. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć lepsze efekty z Waszą pomocą. :D na co bardzo liczę.

Powtarzając (bo lubię powtarzać xd) Mojego ego nie wyskoczy z ekranu i Cię nie pobije. Umiem przyjąć konstruktywną krytykę. Możliwe, że źle Cie zrozumiałam. Nie chcę robić sobie wrogów, więc mam nadzieję, źe nie uraziłam żadnym postem i tak dalej. :)

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Enaida

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Posty: 37
Rejestracja: 23 gru 2016, 01:06

kduusu pisze:
14 kwie 2017, 13:15
Ja mam wiedzieć co jest źle zrobione? To chyba Ty tu jesteś od tego :p.
Czy widzisz pod avatarem Mirabelle rangę Aktora albo Rekrutera Aktorów? To dlaczego zakładasz, że ona jest tu od tego? XD
Idź tam gdzie słyszysz śpiew, tam dobre serca mają; źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają. Obrazek
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Enaida pisze:
14 kwie 2017, 13:41
kduusu pisze:
14 kwie 2017, 13:15
Ja mam wiedzieć co jest źle zrobione? To chyba Ty tu jesteś od tego :p.
Czy widzisz pod avatarem Mirabelle rangę Aktora albo Rekrutera Aktorów? To dlaczego zakładasz, że ona jest tu od tego? XD
Wydawało mi się, że komentując ma jakieś doświadczenie xD nie patrzyłam na rangę :d

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Antura

Reżyser scenek

Dialogista

Posty: 81
Rejestracja: 10 paź 2016, 01:07

Powodzenia w rekrutacji o/
Obrazek
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Antura pisze:
14 kwie 2017, 13:50
Powodzenia w rekrutacji o/
Dzięki, napewno się przyda :)

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Red Queen

Posty: 52
Rejestracja: 25 sty 2017, 13:04

Na przyszłość: Nie wstawiaj posta pod postem, tylko wrzuć wszystko w jednym (opcjonalnie użyj opcji "edytuj") (・∀・)

O, i nie bierz zbyt poważnie krytyki Miry do siebie XD Może zabrzmiało to negatywnie i jakby chciała cię zaatakować (choć najlepiej od razu powiedzieć, co jest źle, bo coś typu "jest źle" bez napisania powodów raczej średnio pomaga :'D), ale chodziło jej po prostu o to, że używasz bardzo niewielu emocji w stosunku do ilości, jakiej wymagają w tej scence bohaterzy (z czym się zgadzam, bo obejrzałam właśnie scenkę ^ ^"). Przed nagrywaniem postaraj się nawilżyć gardło, oswoić się ze scenką (nie nagrywać wszystkiego za jednym zamachem, tylko zrobić sobie najpierw "próby" bez nagrywania, a potem włączyć nagrywanie i nagrać kilkakrotnie, dzięki czemu możesz wybrać najlepsze podejścia) i rozluźnić (możesz trochę poskakać czy coś, w zależności od tego, co cię relaksuje XD), w moim przypadku to pomaga :3

Poza tym radziłabym ci się odrobinę odsunąć od mikrofonu, no i chyba tyle, jakościowo jest w miarę dobrze xD

Na plus na pewno przyjemna dla ucha barwa głosu i modulacja w pewnych momentach (❁´▽`❁) No i twoja Chloe skradła mi serce, musimy coś koniecznie razem nagrać C:

Ale to moje zdanie, ja tu tylko sprzątam xDD

Standardowo życzę powodzenia w rekrutacji, niech moc będzie z tobą! ☆
Obrazek
Obrazek
Jesteście przeżytkiem tego świata.
Dinozaurami.
Będziecie żyć dostatnio, aż nadejdzie koniec.
A ja? Będę waszym meteorem.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Za mało emocji w tym wszystkim (takich, odpowiednich do sytuacji, i mean) i za mało modulacji. Każda grana przez ciebie postać brzmi tak samo. A, no i dykcja. Przy kwestiach szybkich, wyrzucanych z siebie jak karabin maszynowy... no ni cholery nie rozumiem co mówisz, soreczka.
Spróbuj jeszcze raz, nie bój się krzyknąć, nie bój się grać. Nagrywaj po kilka razy i wybieraj najlepiej brzmiącą kwestię. Jeżeli plącze ci się język, nagrywaj aż do skutku albo zrób przedtem jakieś ćwiczenia na otwieranie buźki... Wg mnie to jest nad czym pracować, ale musisz być naprawdę wytrwała i słuchać dawanych ci rad (no i stosować się do nich, ofc).
Powodzenia z rekrutacją!
proca1212

Aktor

Posty: 66
Rejestracja: 06 mar 2017, 22:11

Zgadzam się z Aloes.Ps. ale tu ciekawie sobie polemizujecie :)
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Red Queen postaram się zapamiętać :) Po prostu ma tak wszystkiego nie cytować? ;p Powracając do tematu..

Chodziło mi dokładnie o to o czym wspominasz :p Łatwiej jest gdy ktoś powie, dlaczego jest żle, a nie tylko podaje suchą informację :d
Czasem mam wrażenie, że wychodzi mi tylko to co naprawdę, naprawdę czuję. Ale to tylko moja opinia :D
Postaram się coś zrobić z tymi emocjami ^^
Bardzo, bardzo dziękuję Ci za wszyystkie rady <3 jesteś kochana!
Spróbuję wykorzystać je wszystkie i mam nadzieję, że będzie lepiej ;)

Oo bardzo chętnie coś z Tobą nagram :) jeśli będziesz miała jakiś projekt w planach, to zgłaszam się pierwsza.
Jeszcze raz dzięki! <3
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 16:41 przez Cercia, łącznie zmieniany 1 raz.

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Aloes, wielkie dzięki za Twoją opinię ^^
Postaram się coś z tym zrobić i poćwiczyć. :)
Trzymaj za mnie kciuki.

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Mircia

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2016, 22:25

Red Queen pisze:
14 kwie 2017, 14:12
choć najlepiej od razu powiedzieć, co jest źle, bo coś typu "jest źle" bez napisania powodów raczej średnio pomaga :'D
Nie, nie najlepiej. Najlepiej powiedzieć "jest źle, powiedz gdzie jest źle", żeby sama osoba się zastanowiła, gdzie ma błędy i przyjrzała się swojej pracy pod tym względem (oczywiście jeśli mowa o dużych błędach). Jeśli osoba sama je usłyszy, to znaczy, że jest z czym pracować, jeśli nie, to znaczy, że dalsza nauka raczej będzie dość ciężka ;)
Awatar użytkownika
Dora

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Dialogista

Posty: 129
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:31

Ojej, co tu się stało? 3 dni człowiek nie sprawdzi i od razu się kłócą. :C

Mirciu, po to się wysyła nagrania ocenie, żeby osoba, która wie, na co trzeba zwracać uwagę, wprost wypisała co jest dobrze, a co nie. Pisanie ,,przesłuchaj nagrania to zobaczysz co jest nie tak" jest nie w porządku, a na pewno w rekrutacji osoby, która podchodzi do dubbingu po raz pierwszy.

kduusu - faktycznie lepiej nagrywać się w najlepszych możliwych warunkach. Jeśli chciałaś się nam dobrze zaprezentować, warto było poczekać, aż wyzdrowiejesz. ;D
Ale przejdźmy do nagrań: pierwsze co rzuca się w uszy, to wielkie puchy w mikrofon i przestery. Odsuń się trochę od mikrofonu w trakcie nagrywania i rozejrzyj się za pop filtrem, lub skonstruuj jakiś sama. ;D
Co do dykcji - zdarza się, że uciekają Ci gdzieś spółgłoski. Mała wada wymowy? Poćwicz proszę wymawianie ,,d" i ,,t" i zwracaj większą uwagę na ,,r". Wszystko jest zrozumiałe, ale w dubbingu trzeba przykładać się do dykcji dwa razy bardziej niż normalnie. Poćwicz z naszą szkółką i wyślij mi proszę nowe nagranie krasnoludków na priva, kiedy będziesz czuła, że jesteś zdrowa i wyćwiczona.
Co do scenki - ach przestery, ach puchy w mikrofon. Emocje są, ale faktycznie unikasz podniesienia głosu. Odsuń się od mikrofonu i dajeeeeeeeesz! Nie powstrzymuj się! Podoba mi się sam dobór scenki, bo miałaś tu sporo możliwości, by się zaprezentować i widać, że potrafisz dobrze modulować głos.
Podsumowując: jest sporo błędów, ale wydaje mi się, że dość łatwo można je wyeliminować, a widzę potencjał, jeśli chodzi o wyrażanie emocji, tak więc przyznaję Ci rangę młodszego aktora. Gratuluję i życzę miłej zabawy, ale przypominam również, że ta ranga zobowiązuje do dalszych ćwiczeń [i że czekam na poprawione krasnoludki <3]. Powodzenia!
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Wiem, wiem, że powinnam poczekać do pełnego wyzdrowienia, ale po prostu nie ukrywam, nie mogłam się doczekać aż wrzucę te nagrania^^
Po za tym, tego dnia miałam wiele czasu wolnego i mogłam wszystko na spokojnie przygotować.

Co do mikrofonu, będę nagrywać w większej odległości od niego :) Hmm, szmery? Mój mikrofon ma trzy różne opcje, więc może jak jeszcze
pokombinuje z nimi, to naprawię problem. Choć moim zdaniem, ta na której nagrywam jest najlepsza, aczkolwiek nie znam się na tym.
Oczywiście! Wyślę krasnoludki jak tylko wyzdrowieję i poćwiczę.
Dora pisze:
16 kwie 2017, 00:24
Emocje są, ale faktycznie unikasz podniesienia głosu. Odsuń się od mikrofonu i dajeeeeeeeesz! Nie powstrzymuj się! Podoba mi się sam dobór scenki, bo miałaś tu sporo możliwości, by się zaprezentować i widać, że potrafisz dobrze modulować głos.
Natomiast to, że jak to ujęłaś "powstrzymuję się" może być spowodowane moją lekką niepewnością siebie, nad którą pracuję :)
Wezmę kazdą Twoją radę do serca i spróbuję poprawić moje błędy :)
Bardzo, bardzo Ci dziękuję za tę rangę i za szansę! Naprawdę :)
Po wcześniejszych komentarzach, byłam lekko podłamana, że obrażam swoim beztalenciem całą grupę, ale dałaś mi nadzieję :p

Ja uciekam się kurować! Do usłyszenia! ;) <3

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Dora

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Dialogista

Posty: 129
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:31

kduusu pisze:
16 kwie 2017, 19:18
Co do mikrofonu, będę nagrywać w większej odległości od niego :) Hmm, szmery? Mój mikrofon ma trzy różne opcje, więc może jak jeszcze
pokombinuje z nimi, to naprawię problem. Choć moim zdaniem, ta na której nagrywam jest najlepsza, aczkolwiek nie znam się na tym.
Przez ,,puchy" mam na myśli dźwięki powstające na nagraniu przy wymawianiu spółgłosek wybuchowych, takich jak ,,p", ,,t" i ,,k". Pojawia się wtedy efekt, jakby dmuchało się do mikrofonu i tego trzeba unikać.

Cieszę się, że wróciła Ci chęć, walcz dalej! o/
Zablokowany