[ANIMATOR] - Avion

Archiwum

Moderator: Opiekunowie animatorów

Awatar użytkownika
Avion

Animator

Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 20:50

Autor: Avion
Link nr 1:
Link nr 2:
Użyte programy: Adobe After Effects
Czas pracy nad projektem: Santa ~15h (? info niżej); HP ~20h (?)
Opis: Z tym czasem pracy, to ciężka sprawa, więc strzelam.

Santa powstał w jedną dobę. Od 24 do 5, a potem od ~10/11 do 23:30 z czasem na pizzę, na "walę to i tak się nie wyrobię" i gadanie ze współlokatorami. Wszystko wymyślone w locie, więc na to też poszedł czas. No i mój laptop pozwala mi podglądać w porywach do 20 sek wideo ze zdjętymi efektami i bez zbędnych animacji. Zaciemnień ekranu w Sancie nie widziałem do czasu opublikowania filmu x'D To samo z filtrami TV i lizakami w tle, choć zrobiłem po drodze 5 sek renderu na próbkę.

Harry Potter - możecie kojarzyć - powstawał głównie w przeciągu 1.5 doby z małym przygotowaniem grafik i masek kilka dni przed. Klipy częściowo wybrane w piątkowy wieczór, a potem klasycznie przerwa na spanie, jedzenie, inne potrzeby. Masakrycznie czasochłonne było animowanie co rusz 3-4 linijek tekstu jednocześnie. To było prawie rok temu, więcej szczegółów nie pamiętam.

Ogółem:
Jestem świadom niedociągnięć w Sancie, a i HP ma wiele miejsca na poprawki, ale postaram się przyjąć każdą krytykę. Prawie każdy mój projekt opiera się na innym pomyśle, innej wtyczce, czy narzędziu. Staram się eksperymentować i uciekać od powielania schematów. Uwielbiam motion-tracking, maskowanie i wszystkie nowe bajery. I TAK. Często nie wyrabiam się przez to w czasie :'D

Tak, Santa jest w 480p. Nie, nie wyrobiłbym się z renderem. Tak, po poprawkach zrobię z niego 1080p60fps. Nie widzę problemu :)

Proszę o opinię, bajo! ;)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2017, 15:29 przez Avion, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Shau

Aktor

Wokalista

Animator

Ilustrator

Posty: 28
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:34

Hej!
Na pierwszym filmiku jest kilka niedociągnięć, ale raczej pewnie wynikają one z tego, że jak sam mówisz miałeś mało czasu. Osobiście uważam, że ekran "TV" by mógł być mimo wszystko nieco większy. Małym minusem jest też to, że głównie biały tekst zlewa się niekiedy z laseczkami na tle. Sam w sobie filmik jest bardzo prosty i estetyczny. Drugiego jakoś nie ma co zbytnio specjalnie komentować bo również jest to filmik prosty i oparty na jednym schemacie aczkolwiek wciąż prosty i ładny.

Także powiem wprost dumdumdumdumdum *werble*
Dostajesz pełnego animatora!
Jestem święcie przekonana, że na spokojnie mógłbyś zrobić świetny montaż, ale jeszcze w pełni nie wykorzystujesz swoich możliwości. Nie ma tu wylewającego się z ekranu efekciarstwa, mamy dwa proste filmiki, ale są schludne, ładne i nie ma się zbytnio czego czepiać bo nie ma tu rzeczy, które by się jakoś wybijały na tle innych, tak więc całość do siebie po prostu pasuje, a o to przecież chodzi.

Witamy w ekipie!
Obrazek
Awatar użytkownika
Avion

Animator

Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 20:50

Wielkość obrazu to wina standardu 480p, tego oryginalnego :) Render FHD załatwi sprawę. Nad różnorodnością postaram się pracować. Do zobaczenia w projektach. Dzięki! :D
Zablokowany