[Animator] Liska

Archiwum

Moderator: Opiekunowie animatorów

Awatar użytkownika
Liska

Reżyser piosenek

Tekściarz

Animator

Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2020, 12:16


Autor: Liska
Link nr 1: https://drive.google.com/file/d/1eNkw ... =drivesdk
Link nr 2: https://drive.google.com/file/d/1wWYrZ ... =drivesdk
Dodatkowy link: https://drive.google.com/file/d/1yqC ... =drivesdk
Opis: Wszystkie trzy filmiki są wykonane w w After Effects i Premiere Pro (napisy do Breathless). Bawię się w AE od połowy kwietnia, wcześniej korzystałam z Camtasii. Pierwszym filmikiem było Shocking Party, drugim Breathless, a trzecim Kiss of Death. Wiem, że mam problem z doborem fontów, bo mimo ciągłego pobierania nowych, dalej nie mam takich, które by mi odpowiadały. Wciąż uczę się obsługi efektu kamery i na razie działam na null object. C:

Awatar użytkownika
KaraKopiara

Animator (rekruter)

Ilustrator (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Wokalista

Raper

Tekściarz

Animator

Ilustrator

Posty: 116
Rejestracja: 06 gru 2016, 22:58

Hej!
Od razu zaznaczę, że bardzo mnie cieszy to, jak od razu mierzysz wysoko i zaczynasz od tworzenia PVek :D Miło widzieć taki zapał!
Link 1: Pierwsze co rzuca mi się w oczy, to niedopracowane creditsy. Ta prosta linia pochodząca z innego fonta bardzo boli w oczy i ogólnie to nie jest zbyt potrzebna - lepiej sprawdziłby się dwukropek lub oddzielenie funkcji i nicków enterem. I co prawda nie jest to nienaruszalna zasada, ale prędzej niż sformułowań w stylu "arty" użyłabym "ilustracje", zamiast "obraz" - "animacja" itp. Jeśli chodzi o napisy, to po wersach nie stawiamy znaków interpunkcyjnych, tzn zamiast "Wiem, że się boisz, nie ukryjesz nic." -> "Wiem, że się boisz, nie ukryjesz nic". Momentami też trochę ci uciekają te napisy na bok, pamiętaj żeby je wyśrodkować. Kamera - ogólnie dobra robota, jest parę słabszych momentów, np 0:53 -> imo niepotrzebnie takie szybkie i gwałtowne ruchy w tym momencie. Widzę też że nie użyłaś Motion blura, nie wiem czy zamierzenie, ale warto się nim zainteresować, dodaje bardzo filmowego efektu. Fajna zabawa ze światłem i w ogóle podoba mi się ta sceneria <3
Link 2: widać ucięte tło, wydaje mi się że zapomniałaś użyć odpowiedniej opcji, jeśli posługiwałaś się efektem RepeTile. W 0:14 dobrze byłoby użyć jakichś przejść, ale fajny zamysł, tylko wymaga dopracowania. Ograniczyłabym się do dwóch różnych fontów, jeśli chodzi o napisy i zrezygnowałabym z dawania tak mocnego shake'a/wiggle'a na nie. Przydałby się też jakiś coloring lub światło, które lepiej spoiłoby wszystkie elementy obrazu. BARDZO ważna rzecz, i odnośnie tego wideo, i Aldnoah: MNIEJ WIGGLE'A!!! wszystko się za bardzo chybocze, sporo osób może to wręcz przyprawić o chorobę morską.
Link dodatkowy: paradoksalnie podoba mi się najbardziej XD Jest trochę zbyt dynamiczny, na dłuższą metę męczy wzrok, ale ogólnie dosyć nieźle się prezentuje pod względem estetycznym. Uważaj, momentami napisy są wyblurowane, a raczej nie powinny.
Przyznam szczerze, że rzadko widuję rekrutów z tak wielkim potencjałem. Twoje animacje wymagają sporej ilości poprawek, ale są to drobne rzeczy, sam trzon projektów jest solidnie zrobiony, widać że ogarniasz co i jak, tylko potrzebujesz więcej praktyki. Myślę, że jeśli skupisz się na rzeczach wymienionych w tym poście, już niedługo będziesz jedną z najlepszych animatorek w naszej grupie <3 Na ten moment przyznaję ci jednak rangę Młodszego animatora, ale trzymam kciuki i mam nadzieję, że wkrótce awansujesz :D
Zablokowany