[Animator] - RedReapa

Archiwum

Moderator: Opiekunowie animatorów

RedReapa

Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, 13:39

Autor: RedReapa

Jako, że YouTube obcina mi dźwięk za prawa autorskie, jestem zmuszony wrzucić wideo do samodzielnego pobrania.
Mam nadzieję, że wiecie jak pobierać :D (szary przycisk na prawo :P )


Grubson "Na szczycie": https://mega.nz/#!8o1w0YSS!7xQyPDPU5gXC ... pEVLNReDBY
Do tego filmu użyłem grafiki góry znalezionej w google i dodałem do niej animację migających gwiazd, oraz jak wiadomo tekst i podkład muzyczny.

Toradora - Cleo "Na pół": https://mega.nz/#!00EmFSID!p2Jdif1gip-3 ... OQ1nx-Yjyk
Zbiór wycinków z anime "Toradora", kilka efektów przejść, niebieski efekt na czcionce.
Użyte programy: Adobe After Effect 2017 (Tekst, jego wygląd i animacja), Adobe Premiere Pro 2017 (montaż)
Adobe Media Encoder CC 2017 (Renderowanie).

Czas pracy nad projektem: Nad Grubsonem spędziłem 4 godziny, bo miałem problem, jakie wideo będzie pasować do tego utworu. A co do Toradory to 1,5 - 2 godziny, nie wliczając pobierania i wybierania scenek z anime.

Opis: Tutaj może powiem coś o sobie :D
Mam na imię Łukasz. 19 lat, technikum informatycznie. Nie, niestety w mojej "szkole" nie ma programu związanego z grafiką i animacją, także uczę się sam w domu. Po szkole chcę powiązać dalszą naukę z grafiką i animacją. Myślę nad Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, ale zobaczymy jak to wyjdzie.
Co do pracy oceniam ją na nie najgorszą, ale zawsze może być lepiej :P
Chcę się dalej rozwijać w tym kierunku, a działalność z wami jest dla mnie czymś przyjemnym i pożytecznym.
Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego zgłoszenia :3

Awatar użytkownika
cuu

Wokalista

Animator

Ilustrator

Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2016, 19:04

Hejka! Jako, że już nie jestem rekruterem, to mogę tylko się wypowiedzieć oględnie ^^
Widać że znasz podstawy i że chce ci się coś robić, a to duży plus c: przy Grubsonie w niektórych momentach spóźniają ci się napisy lub są za szybko, co może trochę przeszkadzać w odbiorze :( a Toradorze wszystko spoczko, tylko przydałoby się tam trochę życia - wiesz, efekty na scenkach, jakaś animacja tekstu (+on sam w sobie czasem jest mało czytelny). Ale ogólnie rzecz biorąc, masz podstawy, więc myślę, że młodszego spokojnie dostaniesz, ale decyzja należy do Shauci ^^

//p.s. nie macie żadnych programów graficznych na multimediach? przecież powinno być :O
//p.s. 2 o którym wydziale PJAT'u myślisz, w sensie w którym mieście? :D
RedReapa

Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, 13:39

cuu pisze: //p.s. nie macie żadnych programów graficznych na multimediach? przecież powinno być :O
//p.s. 2 o którym wydziale PJAT'u myślisz, w sensie w którym mieście? :D
Jedynie co mamy z takich rzeczy to gimpa i animacja na poziomie przesuwającej się linii, także ogólnie słabo ;;
A co do drugiego pytania to w Warszawie, bo tutaj mieszkam :p
Awatar użytkownika
Happis

Animator

Ilustrator

Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:16

Hej! Z racji bycia przydup... to znaczy pomocnikiem(!) Shauci (wink wonk) tak jak Tsuki wydam swoją obiektywną ocenę!
Na start chciałbym zaznaczyć, że raczej oba projekty bez najmniejszego problemu mogłyby być wykonane w całości w Premiere Pro i (jeżeli Ci laguje ofc AE) zaoszczędzić masę czasu itd! Ale luz, montuj w czym chcesz!

Grubson:
► Pokaż Spoiler
Cleo:
► Pokaż Spoiler
Obrazy wyrenderowałeś w dobrej jakości, ja bym potraktował oba oczywiście coloringiem i blurem (jak zwykle w moim przypadku) oraz dał glow w projekcie z Cleo by jednak czymś tam wyróżniał się on od zwykłej i przeciętnej AMVki z anime. Czcionka w Grubsonie mi się spodobała, w Cleo napisy do całkowitej re-edycji. Animacja w obojga do zmiany. Dobrze przycinałeś scenki, a obraz ogólnie nie wydawał się rakotwórczy xD Timing do napisów jest do wyćwiczenia, sztuczki do dobrej edycji obrazu tak samo, renderujesz obraz w 720p/30. Projekty jednak wyszły przeciętnie, ja widzę zagadki na młodszego ¯\_(ツ)_/¯

Decyzja należy do Shau jak wspominała cuu, trzymam kciuki nad samokształceniem (też jestem samoukiem <3)!

Ps.: Może będziemy razem na roku xDDDDDDDDDD
RedReapa

Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2017, 13:39

@Happis
Dzięki za opinię, będę starał się to dopracować ~
Awatar użytkownika
Shau

Aktor

Wokalista

Animator

Ilustrator

Posty: 28
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:34

Ładnie podsumowali i wyczerpali mi temat! X"D Więc też odniosę się do ich uwag, ponieważ są bardzo trafne, a nie chcę Ci pisać kolejnej ściany tekstu z której nie dowiesz się niczego nowego.

Ale tak, głównie w "Na szczycie" największy problem jest z napisami, bo kompletnie nie pasują do tempa piosenki, a na samym obrazie oprócz błędów wymienionych przez Happiego - nie za wiele się dzieje, przez co wideo jest strasznie monotonne.
Podobnie jest w przypadku widea z Toradory. Tu już napisy są ok pod względem tempa, niestety jeden efekt zanikania jest na nich przez cały filmik, a sama czcionka jest dosyć prosta i niemrawa.
[Niestety co do obrazu to aż się pokusiłam o sprawdzenie i okazało się, że AMV nie jest Twojego autorstwa. A raczej jest zlepkiem dwóch AMV? Stąd ta losowość w scenkach i dziwne przeskoki, które nie pasują pod muzykę. :'D]


To nie jest grzech używać takich rzeczy (ponieważ można), aczkolwiek niestety troszeczkę na tym straciłeś, bo przez to nie jestem pewna co do Twoich faktycznych umiejętności.

Niestety, ale jest to jeszcze dla mnie za mało, aby dostać rangę. Jednak pocieszę Cię, że nic straconego! To co musisz zrobić to pobawić się bardziej obrazem, poszukać lepszych czcionek oraz efektów, które dodadzą trochę więcej życia w Twoje dzieła. Oprócz tego z chęcią wezmę Cię pod nasze skrzydła, abyś dostał jak najlepsze opinie, rady i przy kolejnym podejściu zdał do grupy śpiewająco. :'D (więcej informacji na pw)
Obrazek
Zablokowany