[ANIMATOR] TuNezu!

Archiwum

Moderator: Opiekunowie animatorów

Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Autor: TuNezu!
Link nr 1: http://www.mediafire.com/file/bajbqdfzp ... _Shine.wmv
Czas wykonania: 3h

Link nr 2: http://www.mediafire.com/file/ozuntcm66 ... _White.wmv
Czas wykonania: 7 h
<poczekaj do końca filmiku, aż zamknie Ci się odtwarzacz> :D
Krótki opis: Ten filmik montował się zdecydowanie najdłużej. Jako, że lubię utrudniać sobie życie i nie chcę chodzić na łatwiznę,
postanowiłam wymyślić prze genialną animację napisów...Niestety prze genialna była tylko w mojej głowie.
Wykończenie tego okazało się strasznie pracochłonne. Każdy wyraz, musiałam osobno, ręcznie umieszczać. Stąd tak długi czas robienia.
Dodając także moje niezdecydowanie, bo zmieniałam "konspekt" filmiku 4 razy. Wiem, że pomimo tak długiego czasu spędzonego nad tym, nadal nie jest tak jak być powinno, aczkolwiek,
mam głęboką nadzieję, iż nie jest tak tragicznie :)

Użyte programy: Sony Vegas Pro 13

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Ari

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Animator

Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:09

Hej o/
Moim zdaniem w Brave Shine estetyka trochę umarła (jest źle dobrany font i elementy po prostu do siebie nie pasują - na przykład koło, trójkąt i kropki + napis "chcę lśnić" ; na początku też ten pasek średnio wygląda)
Co do Ideal White (ta piosenka mnie prześladuje XD)
Jak chcesz robić karaoke to w Aegisub, nie zabijaj się w Vegasie
moim zdaniem tu jest też średnie dobranie fonta

Masz umiejętności, więc powodzenia w rekrutacji! \o/
Polecam po jakimś czasie przejść na używanie AAE bo daje o wiele więcej możliwości niż Vegas
Awatar użytkownika
Happis

Animator

Ilustrator

Posty: 37
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:16

Hej,

tak tylko Ci podpowiem - nie dajemy znaków interpunkcyjnych (prócz wykrzyknika) na końcu zdania przy montażu :D
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Ari pisze:
24 sie 2017, 16:29
Hej o/
Moim zdaniem w Brave Shine estetyka trochę umarła (jest źle dobrany font i elementy po prostu do siebie nie pasują - na przykład koło, trójkąt i kropki + napis "chcę lśnić" ; na początku też ten pasek średnio wygląda)
Co do Ideal White (ta piosenka mnie prześladuje XD)
Jak chcesz robić karaoke to w Aegisub, nie zabijaj się w Vegasie
moim zdaniem tu jest też średnie dobranie fonta

Masz umiejętności, więc powodzenia w rekrutacji! \o/
Polecam po jakimś czasie przejść na używanie AAE bo daje o wiele więcej możliwości niż Vegas
Później też doszłam do wniosku, że trochę przesadziłam (koło, trójkąt) :p
AAE? To Adobe? Chętnie zerknę, lubię zajmować się nowymi rzeczami.
Dzięki za odpowiedź <3

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Happis pisze:
24 sie 2017, 17:04

tak tylko Ci podpowiem - nie dajemy znaków interpunkcyjnych (prócz wykrzyknika) na końcu zdania przy montażu :D
A rozumiem, będę wiedziała na przyszłość ;)
Rozumiem, że nie otrzymuje rangi?

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Ari

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Animator

Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:09

Później też doszłam do wniosku, że trochę przesadziłam (koło, trójkąt) :p
AAE? To Adobe? Chętnie zerknę, lubię zajmować się nowymi rzeczami.
Dzięki za odpowiedź <3
Tak AAE to Adobe After Effects, korzystam i bardzo polecam \o/
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54


Tak AAE to Adobe After Effects, korzystam i bardzo polecam \o/
W takim razie, tym bardziej zerknę :)
Masz może link skąd go pobierałaś?

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
Ari

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Animator

Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:09

W takim razie, tym bardziej zerknę :)
Masz może link skąd go pobierałaś?
Napisz do mnie na discordzie to poszukam linka i Ci podeślę o/
Ari#1537
Awatar użytkownika
KaraKopiara

Animator (rekruter)

Ilustrator (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Wokalista

Raper

Tekściarz

Animator

Ilustrator

Posty: 116
Rejestracja: 06 gru 2016, 22:58

Witaj!
Lecimy z oceną:
Brave Shine:
[+] Rozwiń
- nie bardzo przemawiają do mnie strzałki wskazujące na członków ekipy, są niepotrzebne i odstają od stylistyki amv. Poza tym zapomniałaś o wpisaniu realizatora. Szkoda, że nie ma żadnej animacji, podczas gdy idealnie pasowałoby tam rozjaśnienie do bieli na równi z amv.
- logo Fate/Stay jest rozpikselizowane, jeśli chcesz dodawać takie elementy, staraj się szukać ich w jak najlepszej jakości. Jeśli takiej nie znajdziesz, lepiej zrezygnować z wklejania ich lub poprosić kogoś/samemu zedytować je tak, by były przyjemne dla oka. Zamiast zwykłego fade'a lepiej wyglądałoby (ponownie) rozjaśnienie do bieli.
- Nie jestem pewna czy amv sklejałaś sama, ale jeśli tak - gdy używamy rozjaśnienia jako przejścia, kadr powinien być rozjaśniony całkiem do bieli (ideal white, hohoho), a następny z całkowitej bieli schodzić do normalnych barw (0:12).
- Pasek pod tekstem wygląda słabo - animacja wejścia trwa za długo, umiejscowienie go w przypadkowym miejscu (powinien być niżej) burzy kompozycję obrazu. Jeśli decydujemy się na prostą animację napisów, lepiej umieścić je całkiem na dole.
- Co do samych napisów - na pewno minusem jest tutaj czcionka, która wygląda tak podstawowo jak tylko się da. Jednym z pierwszych kroków do robienia dobrych obrazów jest zbudowanie sobie solidnej bazy estetycznych czcionek z polskimi znakami. Przy takiej animacji tekstu warto zadbać chociaż o motion blura i easy ease. Aczkolwiek uważam, że warto byłoby się pokusić o solidniejszą typografię. Bardzo boli fakt, że tekst w zwrotce nie jest wyśrodkowany i przez większość czasu się spóźnia.
Pomysł w refrenie byłby dobry, gdyby pasek miał coś do wyświetlania się napisów - np służył jako kształt, który je odsłania. W 0:59 "w świecie świateł" na chwilę miga, trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy.
- Od 1:03 amv ma przygaszone kolory, nie wygląda to zbyt estetycznie.
Ideal White:
[+] Rozwiń
- Znowu braki w obsadzie - zapomniałaś o reżyserii i realizacji dźwięku.
- Podobne uwagi dot. napisów co w Brave Shine - najbardziej razi brak wyśrodkowania.
- Obraz jest monotonny, a karaoke to mało estetyczny sposób wyświetlania tekstu piosenki.
- 2:28 - zjadłaś "w"
Podsumowanie:
Widać, że dopiero zaczynasz. Masz problem z dobieraniem sobie materiałów - obie amv są kiepskiej jakości, podczas gdy z pewnością istnieją takie w 1080p. Interpunkcja także leży - jak wspomniał Happi, w wideach nie stawiamy kropek na końcach zdań. Ani dziwnych dwukropków :roll: Polecam także zapisywać obrazy w .mp4 używając kodeku H.264 - ma najlepszy stosunek wagi pliku do jakości. Vegas jest całkiem rozbudowanym narzędziem, w którym można zrobić naprawdę sensowne obrazy, musisz się nim tylko bardziej pobawić, pooglądać tutoriale i zaczerpnąć animacji od innych animatorów (chociaż standardowo zachęcam do programów Adobe).

Niestety, na razie nie możemy przyznać ci rangi. Ale nie martw się, możesz podejść do rekrutacji jeszcze raz, gdy trochę poćwiczysz! Póki co zapraszam cię na serwer Grafików, gdzie znajdziesz wiele przydatnych porad, wtyczek i tutoriali <3
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Tak, tak wszystko sklejam sama.
Jestem teraz bardziej świadoma błędów jakie popełniam. Chciałabym ponownie przystąpić do rekrutacji, aczkolwiek kiepsko będzie teraz u mnie z czasem. Dzięki za wszystkie rady i tipy. Mam nadzieję, że w przyszlości spotkamy się jeśli zdobędę rangę animatora. Trzymaj mocno kciuki!

Że tak powiem... nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa :D

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Zablokowany