Propozycja piosenki

Na pewno odpowiemy!
Awatar użytkownika
Zirathell

Ilustrator

Posty: 9
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:51

Po pierwsze nie byłam pewna gdzie napisać ten post, więc wybaczcie jeśli to jest złe miejsce. I byłabym wdzięczna o wskazanie, gdzie powinien onbyć.

Ale wracając do tematu, ostatnio natrafiłam na pewną piosenkę Vocaloid, od razu jako cover angielski. Tytuł to "Blessed Messiah and the Tower of AI".
Jest śpiewana przez 10 osób: trzech męskich i 7 żeńskich głosów.

Tutaj jest oryginalny (jak mam nadzieję) film: https://www.youtube.com/watch?v=y1pT1mwqdJQ
A tutaj jeden z coverów: https://www.youtube.com/watch?v=oAzznG8gi7g

A tu nasi bohaterowie:
Obrazek

Teraz troszkę fabuły, którą mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam.

Świat był umierający, ze wszystkiego uchodziło życie, krok po kroku. Do pewnej wioski, córka szewca (Miku), otrzymała przepowiednie od króla, by została "Następnym Mesjaszem", a ona to przyjeła. Miała dziewięciu przyjaciół, którzy zdecydowali by jej towarzyszyć w drodzę do "Wieży Ai" (albo "Wieża uczuć" jak podaje tekstowo). W tej wieży ma otrzymać błogosławieństwa do odrodzenia ziemi. Gdzy dotarli do wieży, przy wejściu do sali z pierwszym "Błogosławieństwem", jeden z przyjaciół Miku (Kaito), odepchnął ją i zdradził, kradnąc pierwsze "Błogosławieństwo" ("Wspaniała fala" albo "Hanayagu nami") i zamknęły się wrota. Potem każdy z jej przyjaciół ją zdardzał. Meiko zabrała "Bankiet Płomieni" ("Megumi no youkou"), IA - "Łaskę Słońca", Mayu - "Spoczynku Ciemności" Gakupo - ,,Drżącą Ziemę", Gumi - "Orkiestrę Grzmotów", Luka - "Wicher Powietrzny", Rin - "Ogród Srebrnego Śniegu", Len - "Ruch Płodowy Magmy" (Takie tłumaczenie, nie bijcie).
W każdym razie, Miku zdradzona ruszyła do ołtarzu, a tak okazuje się, że wszyscy się poświęcili, by ona mogła wypełnić swoją rolę. Ich ofiara zapaliła pochodnię, którą Miku miała. I jeśli dobrze zrozumiałam, cykl ten miał się powtarzać, ale świat został na razie uratowany.

Jeśli w interpretacji się pomyliłam, proszę wybaczcie.

W każdym razie, to jest moja propozycja na piosenkę.
Kto będzie potrzebny:

Wokaliści:
Miku,
Kaito,
Meiko,
IA,
Mayu,
Gakupo,
Gumi,
Luka,
Rin,
Len

Animatorzy (chodzi mi o to głównie o ten sam efekt ruchu graficznego śpiewanych głosów jak w przykładowych filmach),

Dźwiękowcy,

Reżyser (ktoś kto się na tym zna, bo ja mogę mieć pomysł, ale kompletnie się nie znam na zarządzaniu),

Ilustrator (chyba, że ja będę, a ja chętnie narysuję wokalistów stylizowanych na bohaterów),

Tekściarze (i tu można się mocno pobawić z tłumaczeniem, bo to co ja napisałam to jedynie przykłady),

Montarzyści (kompletnie się na tym nie znam, ale jeśli nikt się nie znajdzie, to mój brat by zmontował ^^"")

Każdy kto się z ten projekt zaangażuję, to byłby oczywiście oznaczony i podpisany, a film udostępniony również na moim blogu.

Z
apraszam do dyskusji na temat tego. Przyjmę wszelką konstruktywną krytykę, wszystkie pomysły, co można zmienić, dodać, usunąć, itd.
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Tak naprawdę musiałabyś zacząć od znalezienia reżysera albo tekściarza. Zerknij, kto tam ma mniej projektów na forum, może się skusi. Pisz do ludzi na discordzie ;). Ewentualnie sama zacznij rekrutację na reżysera, ma ona elementy szkoleniowe, są wykłady, więc nawet jeśli nie umiesz, to istnieje duża szansa, że się nauczysz.
Awatar użytkownika
Azger

Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2017, 16:41

Zastanawiam się czy ten post już umarł?

Jeśli nie to takie info.
Ruch Płodowy Magmy mnie zabił, dlatego poszukałem kanji.

Kaito: 華やぐ- hanayagu, 波- nami (Rozkwitająca Fala)
Meiko: 炎- honou, の- no, 宴- utage (Ognista Zabawa)(Utage- dosł. Impreza)
IA: 恵み- megumi, の- no, 陽光- Youkou (Łaska Słońca)
Mayu: 安恵- yasue, の- no, 闇- yami (Dobrobyt Mroku)
Gakupo: 揺蕩う- tayutau, 大地- daichi (Drżenie Ziemi)
Gumi: 雷鳴- raimei, の-no, 囃子- hayashi (Orkiestrę Grzmotów)
Luka: 旋風-senpuu, の- no, ロンド - rondo (Trąba Powietrzna)
Rin: 白銀- hakugin, の-no, 園- sono (Śnieżny Ogród)
Len: マグマ- maguma, の- no, 胎動- taidou (Ożywienie Magmy)

Hanayagu- stać się genialnym; stać się radosnym

Rondo- utwór lub ruch, często ostatnia część sonaty, mający jeden główny temat, który jest podany co najmniej trzykrotnie w tym samym kluczu i do którego powraca się po wprowadzeniu każdego podporządkowanego tematu.

Posiadam też tłumaczenie tekstu, jeżeli autorka posta będzie zainteresowana, może się kontaktować przez PW, Skype, Discord.

P. S.
Mam nadzieję, że nie pomyliłem imion.
ODPOWIEDZ