Montaż - wyrównywanie głośności

Na pewno odpowiemy!
parker

Posty: 50
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:00

Cześć kochani :)

chciałbym Was zapytać jakie macie sposoby wyrównywanie głośności efektów dźwiękowych/nagrań fandubberów/soundtracków itp. żeby wszystko ze sobą ładnie w scence współgrało? W jakich programach to robicie czy są do tego jakieś specjalne funkcje? Ja zazwyczaj robiłem to w vegasie (czasem z małą pomocą audacity) na sam słuch, ręcznie podbijałem lub obniżałem głośność wybranych fragmentów, tyle że nie było to zbyt wygodne, zajmowało dość dużo czasu, a efekt był raczej przeciętny i zawsze byłem ciekawy czy są na to jakieś lepsze sposoby? Może i głupie pytanie ale musiałem je zadać :P
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

W skali makro staraj się żeby na danej ścieżce nagrania były adekwatnej głośności, wtedy możesz decydować o balansie głośności zmieniając poziom całej ścieżki. Jeśli dostajesz bardzo różne nagrania nadal może to wymagać ręcznej korekcji ich poziomu. W skali mikro możesz, a nawet powinieneś, używać kompresora. Kompresor przycisza głośne fragmenty w efekcie wyrównując dynamikę nagrań. Co do programów; ja używam Reapera i jest to dobry wybór na windowsach. Na OS X będziesz pewnie chciał sprawdzić Logica. Od nas z grupy dużo ludzi używa Adobe Audition, ale to dlatego, że nie wiedzą co robią ;)
parker

Posty: 50
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:00

Dzięki za odpowiedź Orzecho, poszukam sobie info o tym kompresorze :)
ODPOWIEDZ