Ścieżka dźwiękowa scenki

Na pewno odpowiemy!
Awatar użytkownika
Ojmu

Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2019, 19:09

Chciałbym się dowiedzieć jak przygotować scenkę. Wiem dobrze o tym że należy podłożyć swój głos, ale z wielu filmików oprócz głosu są jeszcze dźwięki tła. Muzyczka, brzęk ostrzy. Skierował by mnie ktoś na jakąś stronę gdzie mogę się tego nauczyć lub odpowiedział jak usunąć jedynie jeden głos, a drugi czy dźwięki tła pozostały by całość trzymała się kupy.
Przykładowo interesuje mnie bardzo re: Zero w 8 minut. Niestety w tle prawie non stop gra cichy dźwięk a wiem już dobrze że jego usunięcie sprawia że się tego po prostu źle słucha.

Może gdzieś jest w Nanokarrin jakieś miejsce gdzie znajde te wszystkie ścieżki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

viewtopic.php?f=40&t=73 <-- To cię powinno zainteresować.

W skrócie: musisz zrekonstruować ścieżkę. Odnośnik do potencjalnego źródła dźwięków masz tutaj:
viewtopic.php?f=16&t=12
Pobierz jakiś program do obróbki wideo i dźwięku i wzorując się na oryginale spróbuj odtworzyć ścieżkę. Jeśli będziesz chciał się sprawdzić, zajrzyj na discord dźwiękowców (NanoKarrin of Sound, o dostęp poproś Orzecha) i tam pytaj o opinie i rady o/
parker

Posty: 50
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:00

1) Co się tylko da weź z oryginału,
2) Oddziel dźwięk od oryginału (np. w Audacity czy czymkolwiek, jest masa poradników). Zostaw tylko to co jest ładnie słyszalne,
3) Resztę szukaj po stronkach, youtubach itd, wpisując frazę 'nazwa efektu sound effect' lub 'nazwa sfx' lub jak wymyślisz :D

Pamiętaj nie wszystko znajdziesz identyczne, więc czasami musisz znaleźć np. muzyczkę w podobnym klimacie.

Przykład mojej realizacji dźwięku
ODPOWIEDZ