Program do montażu

Na pewno odpowiemy!
parker

Posty: 50
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:00

Cześć moi drodzy!

Ostatnio naszła mnie ochota na zorganizowanie fandubbingu do jakichś nowych scenek, jednak minęło już kilka lat odkąd cokolwiek montowałem, a sprawiało mi to niegdyś ogromną frajdę :)

Chciałem więc zadać Wam krótkie pytanie - jakie programy do montażu takowych scenek polecacie? Ja używałem kiedyś tylko Sony Vegas Studio, czy nadal warto go używać :)? Czy znacie jeszcze jakieś programy, którymi warto się wspierać lub może powstało coś lepszego od vegasa? Czego Wy używacie?

Jeśli zły dział to przepraszam, ten mi najbardziej pasował ;)

Wesołych świąt!
Chitose

Aktor

Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:36

Final Cut Pro lub Adobe Premier.
Awatar użytkownika
Pawlik

Reżyser scenek

Aktor

Dźwiękowiec

Instrumentalista

Posty: 61
Rejestracja: 23 lis 2016, 23:11

Obecnie używam Camtasia Studio 8.6, ale powoli się przymierzam do HitFilm Pro 2017 ;)
parker

Posty: 50
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:00

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Pawlik spojrzałem na tego HitFilm'a, całkiem fajnie się prezentuje, ale czy naprawdę do fandubbów potrzebna jest wersja PRO tego programu? Nie wystarczy wersja express (darmowa)?
Awatar użytkownika
Filipus Magnus

Reżyser scenek

Aktor

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 62
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:50

express wystarczy
Moja Tuba
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse
Awatar użytkownika
Pawlik

Reżyser scenek

Aktor

Dźwiękowiec

Instrumentalista

Posty: 61
Rejestracja: 23 lis 2016, 23:11

Hmm, w wersji express jest 1 bardzo duża niedogodność jeśli chodzi o mnie. Ni czyta mi większości plików audio. Nie wiem jak oni to rozkminili ale jest sporo utrudnień o ograniczeń jeśli chodzi o format audio. Jedne wavy czyta inne nie tak samo z mp3 itd. Sprawa ma się tak samo z video. A chcę na wersję Pro się przerzucić, bo ma sporo fajnych opcji edycji audio w samym programie ;)
Obecnie do nakładanie wszelakich efektów na audio korzystam z audacity i dopiero już z efektem wrzucam do Camtasii. W wersji Pro mam poprostu sporo opcji do zabawy z dźwiękiem w samym programie i nie muszę korzystać wtedy z zewnętrznych ;)
parker

Posty: 50
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:00

Dzięki wielkie za zainteresowanie i pomoc, combo hitfilm express + audacity mi wystarczy :)
ODPOWIEDZ