Nagrywanie utworów

Pogadajmy!
domi15m3

Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2017, 20:31

Cześć, jestem tu nowa i chciałam przymierzyć się do nagrania piosenki do rekrutacji na wokalistę jednak nie umiem znaleźć jakiegoś w miarę porządnego programu (najlepiej online) do nagrywania właśnie śpiewania zna ktoś taki?
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

"Polecam Reapera" ~ Orzecho 2017

/nie jest online
Awatar użytkownika
WIRCHOM

Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2017, 03:28

Czy dla nowicjuszy nie lepszy byłby program Aducity?
Jest darmowy, łatwy i powszechny, a fakt że jest po polsku tylko ułatwia całą sprawę...
Instalując parę rozszerzeń można dokonywać naprawdę profesjonalnych obróbek dźwięku nie wielkim kosztem.
The time has come and so have i
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja mam swoją, a brzmi ona tak, że Audacity jest kiepskim programem. Nie tylko ze względu na braki w implementacji, ale też kiepski UI który przekłada się na trudność w obsłudze. W przeciwieństwie do Audacity Reaper jest pełnym, kompletnym, dobrze zaprojektowanym DAWem. I jest praktycznie darmowy.
Awatar użytkownika
Mircia

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 66
Rejestracja: 09 paź 2016, 22:25

Orzecho pisze:
23 cze 2017, 13:09
I jest praktycznie darmowy.
<3
Awatar użytkownika
kitka

Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2017, 20:20

Moim zdaniem w takich tematach warto się radzić znajomych. To jest w stanie naprawdę bardzo dużo pomóc :)
Nawet bez naszego udziału wszystko ułoży się tak, jak ma się ułożyć, i choćby człowiek nie wiem jak się starał, prędzej czy później ktoś zostanie zraniony. Takie jest życie.
Awatar użytkownika
antymefisto

Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2017, 12:46

Czy pytanie jest jeszcze aktualne?
Awatar użytkownika
olenka:)

Posty: 5
Rejestracja: 25 lis 2017, 22:35

Up... Mam to samo pytanie.
Zachowajmy spokój i cieszmy się intensywnym zapachem zła.
Awatar użytkownika
chaos

Wokalista

Posty: 9
Rejestracja: 22 sie 2018, 17:30

Dla nowo-szperających przez ten świat forum - zdecydowanie Audacity.
Obróbka audio nie jest czymś przyjemnym (co kto lubi - ja uwielbiam) dla amatorów. To zderzenie się z nieznanym.
Audacity ma wspaniały potencjał. Ma potencjał do tego stopnia, że moje lenistwo zabrania mi nagrywania w Cubase (mimo że posiadam i potrafię korzystać i jest dużo lepszym programem do obróbki i nagrywania)

Nagrywasz szumy i zniekształcasz głos?
To nie jest wina programu.

1. Kup porządny mikrofon i pop-filtr
a) pod USB
b) XLR
2. (przy zakupie mikro xlr) Kup zewnętrzną kartę dźwiękową.
3. Ciesz się nowym brzmieniem nagrań w bez masteringowania (czyt. doprowadź swoje nagrania do perfekcji)
Na każdym kroku stoi ktoś kto chce pożreć Twoje marzenia...
Awatar użytkownika
Grave

Raper

Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2018, 16:43

Siema ja ze swojej strony mogę polecić program Adobe Audition , nagrywam na starszej wersji tj 3.0 jest prosta w obsłudze , mi bardzo odpowiada,obróbki w niej nie robię ,ponieważ każde nagranie(nowsze produkcje) zlecam do studia lub osoby która ma o tym pojęcie ,jednak jak ktoś ogarnia to w tym programie też można to robić jak najbardziej ma wszystko co potrzeba.
ODPOWIEDZ