[WOKALISTA] Moona - Magical Mirror

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Moona

Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2017, 10:21

Mam nadzieje że nie obrazicie się że użyłam waszej piosenki :) :?
Oryginalna piosenka:
Cover:
Awatar użytkownika
Shiguroya

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Raper

Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2016, 17:44

Hej!

Przez pierwszą połowę piosenki całkiem nieźle śpiewałaś, w tej nieco spokojniejszej części. Trzymałaś się całkiem ładnie tonacji, choć na wyższych dźwiękach zaciskałaś gardło. Ale gdy doszło co do czego, do tej nieco bardziej energicznej części - prócz tego, że muzyka Cię zagłuszyła - już straciłaś trochę poczucie tonacji.

Pojawiły się fałsze plus zaczęłaś nieco bardziej krzyczeć. Możliwe, że odrobinę za wysoka dla Ciebie piosenka. Pamiętaj, że przy śpiewaniu musi być odpowiedni oddech, czyli - oddech przeponą. Powinnaś odczuć, jak rozszerzają Ci się żebra po bokach + wyobraź sobie, jakby powietrze szło w dół brzucha. Gdy unosi się klatka piersiowa, oddech jest nieprawidłowy. Nie masz wtedy siły w głosie oraz swobody przy śpiewaniu.
Dykcyjnie - choć w większości zagłuszyła Cię muzyka - na szybszych momentach nie wyrabiałaś się ze słowami. Spróbuj poćwiczyć dykcję, czytając na głos trudniejsze wierszyki - w gruncie rzeczy, może to głupie, ale pomaga (;
Ostatnia rzecz - pamiętaj proszę, że rytm w piosence jest równie ważny. Każdy element - głośność, rytmika, dykcja, pauzy w muzyce - jest równie ważny, nie ma, że coś jest ważniejsze. Muzyka, piosenki - to jest suma różnych składowych. Trzeba zadbać o każdy szczegół, a przynajmniej próbować o każdy z nich na równym poziomie.

Niestety, w tym momencie nie mogę przyznać Ci rangi. Poćwicz jeszcze trochę i spróbuj ponownie, jeśli będziesz chciała. Najwcześniej, za miesiąc (: Powodzenia! W razie pytań, pisz na Discordzie.
Moona

Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2017, 10:21

Dzięki za szybką odpowiedź, miesiąc się postaram lepiej obiecuje! W końcu trening czyni mistrza!
Zablokowany