[WOKALISTA] PAN Wiktor - Zrobię mężczyzn z was!

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
PAN Wiktor

Aktor

Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2018, 18:55

Siemka!
Oto moja próba w uzyskaniu roli "Wokalista". Z góry przepraszam za lekkie przestery. Obiecuje że nie zrobię już tego błędu! :o Liczę ze się przyjmie! :) Miłego słuchania!
Cover:

Bez linii melodycznej:

Orginał polski:

Orginał "orginał" (po angielsku):


I jak? :lol:
Na górze róże na dole ptak... Bo dubbing teraz to może mój fach xD
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Cześć, dziękuję za wzięcie udziału w rekrutacji.
Podstawowym problemem twojego nagrania jest emisja głosu. Za szeroko otwierasz buzie, w szczególności przy samogłoskach "a". Przez to dźwięki są spłaszczone i trochę nosowe. Tutaj polecam otwierać buzię pionowo. Jak śpiewasz przykładowo "a" otwieraj buzię, tak jak byś chciał zaśpiewać "o". Pomocne może też być trzymanie się za brodę przy rozluźnionej twarzy. To automatycznie daje ci świadomość tego, jak otwierać buzie, a przy okazji będziesz o tym pamiętał.
Do tego jeszcze śpiewasz trochę siłowo, a to jest bardzo niezdrowe dla twoich strun głosowych. Przy wysokich dźwiękach zaciskasz gardło i przy tym męczysz głos. Polecam ci robić ćwiczenia rozluźniające krtań. Jest ich naprawdę dużo w internecie.
Rytm i dynamika - te elementy w tym utworze są kluczowe. Czasami zdarzało Ci się wypaść z rytmu. Pamiętaj o nim następnym razem szczególnie w takich piosenkach jak ta. Słuch masz dobry, ale przez problemy z emisją często śpiewasz nieczysto. Unikaj zjazdów i podjazdów. Dźwięk ma być zaśpiewany pewnie. Od początku do końca postawiony na konkretnym dźwięku. Podoba mi się twoja interpretacja tego utworu. Masz zadatki na bycie wokalistą, ale na razie nie przyznam Ci rangi. Chciałabym usłyszeć cię za miesiąc z lepiej przygotowanym warsztatem. Jeśli będziesz miał problem z ćwiczeniami, odezwij się do mnie na priv. Znam bardzo proste ćwiczenia, po których zobaczysz różnicę.
Awatar użytkownika
PAN Wiktor

Aktor

Posty: 12
Rejestracja: 12 kwie 2018, 18:55

:( . Generalnie to trochę słabo zsynchronizowałem nagranie... Ale dzięki! Postaram się to zrobić lepiej! Do zobaczenia za miesiąc!
Na górze róże na dole ptak... Bo dubbing teraz to może mój fach xD
Zablokowany