[Wokalistka] Miho - Karakuri Pierrot

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
zimejka

Aktor

Wokalista

Posty: 10
Rejestracja: 01 lut 2018, 14:17

Awatar użytkownika
Shiguroya

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Raper

Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2016, 17:44

Hej!

Witaj w rekrutacji na wokalistę :) Dawno nie słyszałam tej piosenki :D Brzmisz w niej naprawdę fajnie!

Jeśli chodzi o czystość utworu - masz momenty, gdzie wypadasz z tonacji - ale szybko na nią wracasz. Ciekawe, że w obydwóch zwrotkach zrobiłaś to dokładnie w tych samych momentach czasowych :) "Czy to dlatego, że zmieniłam w klauna się" - i na się już byłaś z powrotem w dobrej tonacji :) To bardzo ważne, że wracasz do odpowiedniej tonacji! Jest w tej piosence odrobinę pochodów melodycznych, może to kwestia nie przygotowania ich - pamiętaj, że każdy dźwięk powinien być przemyślany, nie traktowany po łebkach i byleby po nim przelecieć i lecieć już do następnego. Każdy dźwięk jest ważny :)

Pod koniec utworu na tych momentach "kręcę się" "oddech mój zatrzymał się" wypadasz odrobinę z rytmu, jakbyś chciała trochę za szybko, jakby gdzieś była obawa, że nie zdążysz na następną nutę, na następną frazę - dobrze by było jednak trzymać to rytmicznie, możliwe, że masz tendencję do przyspieszania (ja np. mam) i trzeba się mocno pilnować z rytmem, by zaraz nie popłynąć ;)

Pamiętaj, że najwyższe dźwięki we frazie trzeba przygotować - biorąc oddech najlepiej jest mieć na uwadze właśnie ten najwyższy dźwięk, jeśli mamy pochód melodyczny - aparat głosowy wtedy trochę inaczej się na niego przygotuwuje i ustawia, jest łatwiej. I najlepiej jest trochę uruchomić w tym momencie też przeponę - lekko napiąć na najwyższym dźwięku. Nie na tyle mocno, by wyszedł akcent nie potrzebny, ale żeby go odpowiednie zaśpiewać - w sumie w każdym pochodzie typu "Nie mogę dłuŻEJ znosić" zabrakło mi właśnie podparcia i przygotowania tego najwyższego dźwięku. To samo się tyczy długich nut. Tutaj akurat byłaś lekko nad dźwiękiem - trochę podparcia przeponą, nieco lepszego przygotowania i myślę, że będzie spoko :)

Przed nagrywaniem piosenek spróbuj się z nią jeszcze trochę bardziej osłuchać, mniej więcej wiedzieć, gdzie są skoki interwałowe, gdzie rytm nas może zaskoczyć - będzie łatwiej i przy bardziej świadomym śpiewaniu też wyjdzie to lepiej :)

Ogólnie piosenka mi się podobała, mimo tych paru błędów. Zatem witam Cię w gronie wokalistów :) Miłej zabawy!
Awatar użytkownika
zimejka

Aktor

Wokalista

Posty: 10
Rejestracja: 01 lut 2018, 14:17

Dziękuję bardzo!! ♥
Zablokowany