Rekrutacja na wokalistę! k0pniak. Utwór - Jestem Kimś.

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
k0pniak

Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2019, 09:00

Siemanko! Chciałem spróbować sił jako wasz wokalista. Utwór, który wykonałem to "Jestem Kimś" z bajki "Planeta Skarbów". Nie pamiętam ile podejść zrobiłem, ale chciałem by wyszło wszystko cacy.
Aha no i przepraszam za jakość dźwięku podkładu, ale na Audacity chyba lepszego nie dostanę.

Oryginał: LINK
Moja interpretacja: LINKOR

Pozdrawiam i oczekuję szczerej opinii!
:twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Cześć, dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji. Growlem czy też chrypą śpiewa się korzystając z fałd przedsionkowych (służących normalnie do odkrztuszania). Nie jest możliwe śpiewanie samym gardłem, ponieważ spowodowałoby zmęczenie więzadeł głosowych, uniemożliwiające mówienie. Właśnie dlatego nienaturalna chrypa wymaga specjalnej techniki oraz długiego treningu. Growl jest trudną techniką i osiągnięcie perfekcji jest czasochłonne. Twoje śpiewanie z chrypą jest bardzo niezdrowe przez to, możesz sobie bardzo zaszkodzić. Do tego przez skupieniu się na wydaniu tej chrypy z siebie zapomniałeś o intonacji i dobrej artykulacji. Jeśli chcesz śpiewać z chrypą czy growlem polecam ci wybrać się do dobrego nauczyciela growlu. A jeśli chcesz śpiewać, to śpiewaj swoją naturalną barwą, bo na początku brzmiała obiecująco. Niestety nie mogę nadać ci w tej chwili rangi, ale liczę na to, że spróbujesz za miesiąc swoim naturalnym głosem. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
k0pniak

Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2019, 09:00

Cześć!

Generalnie w tym kawałku nie chciałem używać krzyku. Jeśli będę mógł to za miesiąc poczęstuję was utworami typowo pod growling. B)
Lubię śpiewać chrypą, ale rzeczywiście masz rację i przydałoby się to troszkę wytrenować. Co ciekawe, to anglojęzyczne utwory bardziej mi wychodzą.
Dziękuję za szczere słowa i spróbuję za miesiąc!
:twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
Zablokowany