Irniss podejście 2

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Irniss

Wokalista

Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2020, 20:49

Mikrofon: rode nt1
Oryginał:
Surowy wokal:
Miks:
mam kota, na punkcie swojego psa
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
Elven_Thiefu

Wokalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 75
Rejestracja: 17 wrz 2017, 15:12

Hej! Dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji!
Z racji tego, że jest to Twoje drugie podejście, starałem się ocenić Twoje nagranie przez pryzmat tego co podesłałaś ostatnim razem. Pod pewnymi względami jest lepiej, szczególnie intonacyjnie tutaj było więcej precyzji, jednak niestety tu też pojawiły się pewne artefakty, mianowicie

Timing:
"Nie bój się chcieć" - każda ta fraza była śpiewane na złą miarę taktu i za szybko
od 2:06 - 2:11 - również tempo trochę Ci uciekło

Co ciekawe to właśnie piosenki o takim jednostajnym tempie są chyba najtrudniejsze do zaśpiewania idealnie równo, bo każde nawet najdrobniejsze odchylenie rzuca się w uszy

Dykcja:
0:47 - 'ni' - gdzieś uciekło 'c'
0:53 - 'trudnychwil' - łączenie słów
1:43 - 'siĘ' - przesadnie wyartykułowane 'ę'
2:37 'razrobisz' - łączenie słów
2:40 'błądrugi' znów łączenie

Ale co mnie najbardziej zastanawia, to kwestia Twojej techniki. Gdy słuchałem obu nagrań, to dźwięk jest śpiewany bardzo mocno, podobny zabieg stosuje się w muzyce ludowej podczas tak zwanego 'białego śpiewu', natomiast nie wiem czy to wartość dodatnia w kwestii muzyki rozrywkowej. Ponadto przez to, że mocno atakujesz te dźwięki nie zawsze masz nad nimi pełną kontrolę, musisz złapać trochę więcej luzu w prowadzeniu melodii i pokazać, że to Ty władasz swoim głosem a nie on Tobą ^^

Na chwilę obecną nie przyznaję Ci rangi, ale jesteś na dobrej drodze! Trzymam kciuki i zapraszam za miesiąc!
Irniss

Wokalista

Posty: 7
Rejestracja: 02 kwie 2020, 20:49

dziękuję, i do następnego razu ;)
mam kota, na punkcie swojego psa
Zablokowany