rekrutacja na wokalistę -Aggie

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

AggieM

Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2020, 17:38

Mikrofon: Steinberg UR22c
Oryginał:


Surowy wokal: https://megawrzuta.pl/download/f1aa3de5 ... 81563.html

Miks: https://megawrzuta.pl/download/c5e4c14e ... 8eb7e.html

Witam serdecznie. Postanowiłam spróbować swoich sił u Państwa. Śpiewam od kilku lat, śpiew to moja pasja, zdaję sobie sprawę, że trzeba go szlifować całe życie. Bardzo proszę o konstruktywną ocenę :)
Miałam problem z załadowaniem pliku na yt - plik zbyt obszerny. Mam nadzieję, że tutaj da się go otworzyć. Jeśli nie - proszę o informację.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Elven_Thiefu

Wokalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 75
Rejestracja: 17 wrz 2017, 15:12

Hej! Dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji!

Pewnie! Jak każdą umiejętność, śpiew szlifuje się całe życie dążąc do doskonałości, niestety tutaj troszkę tej doskonałości zabrakło. Ten utwór do najłatwiejszych nie należy i wiele rzeczy, które gdzie indziej udałoby się ukryć tutaj niestety wychodzą na wierzch.

Słychać że śpiewasz dużo, bo przez większość utworu operujesz głosem dość swobodnie, natomiast dźwięk jest zbyt jasny i miejscami płaski. Zrób sobie mały eksperyment: spróbuj zaśpiewać fragment tego utworu zatykając sobie nos. Jeśli to utrudni Ci wydobycie głosu, lub znacząco zmieni barwę, będzie to oznaczać, że nie do końca prawidłowo kierujesz strumień powietrza (chyba, że nagrywałaś to w trakcie kataru, wtedy to inna sprawa ;-) )

Jednak jeśli to są nieprawidłowości emisyjne, to praca nad nimi z pewnością wyeliminuje poniższe błędy, bo w to, że słyszysz całkiem nieźle nie wątpię ^^

Dykcja:
0:17 'nocoł' - wszelkie próby śpiewania 'ą' na końcu kończą się przerysowaniem tej głoski, lub jej zniekształceniem
0:20 'stopoł' - zawsze na końcu staramy się śpiewać 'om' ponieważ wychodzą właśnie takie rzeczy

Intonacja
0:45 'wie nikt' - pod dźwiękiem
0:46 'zdradzaj' - 'aj' jest mocno pod dźwiękiem
1:00 'wie' - balansuje na granicy fałszu
1:02 'mam tę moc' - 'te' mocno pod dźwiękiem
1:05 'to co się tli' - się jest pod dźwiękiem
1:09 'mam tę moc' - tu z kolei 'mam' jest nad dźwiękiem
1:19 'gest' - jest pod dźwiękiem, ponadto jakby straciłaś kontrolę nad tym słowem

Tych drugich jest w dalszej części dużo więcej, ale też nie chodzi o to by je wszystkie tutaj wypisywać, lecz by zwrócić uwagę na problem. Nieprawidłowo ustawiony głos bardzo utrudnia nam trafianie w dźwięki, nawet jeśli wiemy jakie one mają być.

Na tę chwilę nie mogę Ci przyznać rangi, ale zapraszam Cię za miesiąc! Masz potencjał, więc szlifuj go przez ten czas i rozwijaj swoją pasję!
Zablokowany