Rekrutacja na wokalistę - PixeleQ_

Rekrutacja otwarta

Moderator: Opiekunowie wokalistów

PixeleQ_

Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2020, 19:46

DiscordID: PixeleQ_#0150
Mikrofon: Tracer Digital USB Pro
Oryginał:
Surowy wokal:
Miks:

Próbowałem na Aktora, próbuję i na wokalistę :) Zaśpiewałem piosenkę "Wehikuł czasu" zespołu Dżem. Mam nadzieję, że się spodoba i że przejdę :)
When the moon hits your eye, like a big pizza pie, that's AMORE
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 98
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Cześć dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji. Słyszę, że to Twoje pierwsze kroki w zostaniu wokalistą i słyszę też, że jeszcze nie przeszedłeś mutacji. To jest bardzo ważne, bo Twój głos się jeszcze nie wykształcił do końca i odradzam prace nad głosem w tym czasie. Polecam Ci poczekać jeszcze trochę z ćwiczeniami emisji głosu, ponieważ tworzą się nawyki emisyjne, od których będzie zależeć brzmienie głosu po mutacji. Oczywiście wszystko można wyćwiczyć, lecz nie oszukujmy się, że zdecydowanie łatwiej jest nauczyć osobę, która nie ma zniszczonego głosu.
Krtań oraz znajdujące się w niej fałdy głosowe nie są mocnymi narządami, wystarczy lekkie przeciążenie, a już chrypka trzyma kilka dni, o bólu gardła już nie wspominając. Głos młodej osoby jest jeszcze delikatniejszy. Jeśli teraz nabawisz się guzków śpiewaczych lub innych chorób, wtedy niestety większość swojego życia spędzisz u lekarza foniatry oraz u terapeutów czy nauczycieli emisji głosu, aby móc normalnie funkcjonować. Nie można zapominać o tym, że tego samego aparatu używa się do śpiewania oraz mówienia. Jeżeli nastąpi zniszczenie podczas śpiewu, odbije się to również na mowie (i odwrotnie).
Niestety nie mogę nadać ci w tej chwili rangi i nie dam Ci wskazówek co do wokalu, ponieważ moim zdaniem nie powinieneś ćwiczyć na własną rękę, możesz zrobić sobie krzywdę. Jeśli chcesz zacząć śpiewać już teraz, to musisz pójść na ćwiczenia emisji głosu do dobrego nauczyciela wokalu.
ODPOWIEDZ