Urlik7 - rekrutacja na wokalistę

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
Urlik7

Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2019, 18:04

DiscordID: Urlik7#1683
Mikrofon: Blue Yeti
Oryginał:
Surowy wokal: https://wrzucplik.pl/pokaz/2074087---wchg.html
Miks: https://wrzucplik.pl/pokaz/2074089---uy7w.html

Hajimemashite!
Jakiś czas już się organizuję, żeby coś przesłać pod Waszą ocenę, wszak chciałbym dorzucić swoje pięć groszy do twórczości internetowej :D Zaczęło się zbyt ambitnie i już wziąłem się za samodzielne tłumaczenie tekstu, który chciałbym zaśpiewać, ale to oczywiście rozciągnęło całe przedsięwzięcie na... lata.. :? Zatem jestem tu dziś z klasyczną piosenką, by brać wszystko krok po kroku! Onegaishimasu!
Awatar użytkownika
Elven_Thiefu

Wokalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 75
Rejestracja: 17 wrz 2017, 15:12

Hej! Dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji!

Zacznę od tego, że masz ciepłą i dość głęboką barwę, która generalnie jest przyjemna w odbiorze i myślę, że możesz ją dobrze wykorzystać, tylko musisz mieć świadomość kilku rzeczy.

Mocno podpierasz dźwięk, co dobrze działa gdy śpiewasz niżej, ponieważ wzmacnia to brzmienie Twego głosu, jednak gdy musisz zaśpiewać wyżej, mocny atak przeponą bez odpowiedniego ustawienia krtani prowadzi do ściśnięcia, co negatywnie wpływa nie tylko na jakość, ale i na czystość dźwięku.
Przechodząc do czystości: intonacja u Ciebie jest dość mocno rozchwiana, dźwięki które śpiewasz, przez większość utworu są w mniejszym lub większym stopniu odchylone od tych właściwych. Piosenka wybrana przez Ciebie jest dość trudna, ponieważ jest szybka i obejmuje duże spektrum dźwięków.
Szybkość piosenki sprzyja również nieodpowiedniemu oddychaniu, ale to akurat może być spowodowane tym, że wysokości dźwięków były niewygodne.
Zwróć również uwagę na dykcję, ponieważ zdarzały się słowa wyśpiewane niedbale, lub nieczytelnie.

Niestety na ten moment nie mogę Ci przyznać rangi wokalisty, ale nie zniechęcaj się, bo masz głos z którego przy odpowiedniej pracy, można wydobyć coś naprawdę fajnego!
Awatar użytkownika
Urlik7

Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2019, 18:04

Dziękuję za odzew!

Dziękuję też za konkretne uwagi, wracam do ćwiczeń i mam nadzieję przygotować odpowiedni materiał wkrótce o/
Zablokowany