Rekrutacja na wokalistkę - Lustro

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
roza

Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2020, 18:45

DiscordID: c00lpa#4652
Mikrofon: HyperX Cloud
Cześć!
Podsyłam moje nagrania coveru piosenki "Lustro" z Disney'owskiej bajki Mulan. Swoją drogą w pewnych momentach można usłyszeć dźwięki dmuchania w mikrofon, a jest to spowodowane przypadkowym ułożeniem mikrofonu zbyt blisko ust.
Nie przeciągając, miłego słuchania!
Oryginał:
Surowy wokal:
Miks:
Awatar użytkownika
Elven_Thiefu

Wokalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 75
Rejestracja: 17 wrz 2017, 15:12

Hej! Dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji!

Generalnie wokalnie nie jest źle, może poza tym, że głos jest dość mocno zapowietrzony i na to warto by było zwrócić uwagę (kwestia lepszego podparcia dźwięku) no i zdarzyły się jakieś drobne potknięcia intonacyjne, ale też niezbyt poważne.

Natomiast martwi mnie trochę kwestia mikrofonu, bo jak mi się wydaje jest to mikrofon słuchawkowy, przez co działa trochę jak mikroport... i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie w kwestii nagrywania w takim charakterze. Pewne rzeczy ciężko usunąć w postprodukcji a takie mikrofony są bardzo czułe, na wszelkiego rodzaju "popy" czy oddechy, zwróć uwagę, że nawet kiedy wyśpiewujesz głoski takie jak "h" "k" "p" czy nawet "g" to przepływ powietrza jest bardzo słyszalny.

Jednym z kryteriów przyjęcia jest posiadanie sprzętu, który umożliwi aktywne działanie w grupie, raczej są to wszelkiej maści mikrofony pojemnościowe, rzadziej (choć też się zdarzają) dynamiczne.

Na chwilę obecną nie mogę Ci przyznać rangi, bo niestety jakość nagrania również jest bardzo istotną kwestią, braną pod uwagę przez reżyserów. Zapraszam Cię natomiast, jak tylko rozwiążesz kwestie sprzętowe bo masz bardzo fajny potencjał!

Do zobaczenia! ^^
Zablokowany