Rekkrutacja na wokalistę

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
xMatesh

Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, 17:08

DiscordID: xMatesh#6329
Mikrofon: Novox nc-1
Oryginał:
Surowy wokal:
Miks:

Jestem Mateusz mam 16 lat i na rekrutację wybrałem utwór Kuby Jurzyka =Być Dla Kogoś.
Wokalnie działam odkąd byłem małym berbeciem tak naprawdę .

Dziękuję za rozpatrzenie mojego zgłoszenia.

Pozdrawiam

xMatesh
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Witam!
Proszę podaj tylko swój discord ID, chyba że jesteś Pchałką :3
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
xMatesh

Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, 17:08

Mój discord ID : xMatesh#6329
Awatar użytkownika
Elven_Thiefu

Wokalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 75
Rejestracja: 17 wrz 2017, 15:12

Hej! Dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji!

Masz nawet niezły słuch, niestety w Twoim śpiewaniu brakuje precyzji. W wielu miejscach siada intonacja, co jak podejrzewam jest spowodowane nieodpowiednim przygotowaniem emisyjnym. Twój głos jest nieco skompresowany a ważne jest, aby podczas śpiewania dźwięk miał miejsce, aby się wydobyć. Możesz się wtedy bawić barwą i dynamiką, co korzystnie wpłynie na jakość całego wykonania.

Jeśli interesują Cię ćwiczenia, które pomagają taką przestrzeń uzyskać - możesz do mnie napisać na discordzie (Elven 🌿 Thiefu#7003), wtedy podam Ci trochę więcej szczegółów.

Kolejna sprawa, która jest dla mnie nieco zastanawiająca to Twoja dykcja:

0:26 "Czyjejś" - na końcu zamiast "ś" śpiewasz "s"
1:01 "Unieść" - na końcu "sc" zamiast "ść"
1:05 "Czyjeś strzępy" - ucinasz końcówkę i śpiewasz "czyjestrzępy"
1:08 "Wziąć" - w ogóle nie słychać miękkich głosek

To są m. in. miejsca w których są jakieś zonki, ale na przykład kilka sekund później te same słowa są zaśpiewane dobrze.

I zastanawiam się, czy to kwestia wady wymowy, nad którą pracujesz, czy może jakiś rodzaj maniery, czy po prostu pewnego rodzaju lekka niedbałość w wymawianiu spółgłosek typu "ś, ć, ź" - oczywiście nie musisz na to odpowiadać, ale zwróć na to uwagę, gdy będziesz chciał podejść do rekrutacji po raz kolejny.

Na tę chwilę niestety nie mogę Ci przyznać rangi, ale nie zrażaj się tym! Poćwicz trochę, bo Twój głos jak się o niego zatroszczysz może zabrzmieć naprawdę fajnie!
Awatar użytkownika
xMatesh

Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2020, 17:08

Hej chętnie posłucham rad na discordzie i niestety te głoski ś , ć to wada wymowy ale niedługo rozpoczynam leczenie aparatem ortodontycznym więc powinno być lepiej . A co do emisji to przyznaje się nie ćwiczyłem za bardzo przed nagraniem poszedłem na żywioł . Natomiast nie zrażam się bo bardzo zależy mi aby z wami pracować więc wracam do ćwiczeń i dziękuję <3
Zablokowany