Rekrutacja na Wokalistę - Byle jak

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Dierqa

Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2021, 16:13

DiscordID: @Dierqa#6289
Mikrofon: Ze słuchawek lecz niestety nie wiem jaki
Oryginał:
Surowy wokal:
Miks:

Mam nadzieję że dobrze wyszło
Awatar użytkownika
Elven_Thiefu

Wokalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Wokalista

Tekściarz

Posty: 75
Rejestracja: 17 wrz 2017, 15:12

Hej! Dzięki za podesłanie próbki! ^^

Myślę, że powinnaś małymi kroczkami zacząć od drobnych rzeczy, by zmierzać później ku czemuś wielkiemu ^^

Jeśli śpiewasz utwory, to pamiętaj o częstym nagrywaniu się (nawet na dyktafon w telefonie) i odsłuchiwaniu próbek, razem z oryginałem - to pomaga wyłapywać wiele błędów, szczególnie tych intonacyjnych, które często się złośliwie wkradają.

Skup się na dykcji, bo jest to kwestia o której często zapomina się w trakcie śpiewania, a niedbale lub niepoprawnie wyśpiewane słowa znacznie pogarszają odbiór naszej wokalnej prezentacji.

Trudno mi oceniać barwę, ponieważ mikrofon słuchawkowy nie należy do najlepszych rejestratorów głosowych, a już w szczególności jeśli chodzi o piosenki (dużo "popów", szumów i wszelkich zniekształceń). Posiadanie odpowiedniego sprzętu do nagrywania, jest też jednym z głównych kryteriów decydujących o nadaniu rangi.

Na chwilę obecną nie mogę Ci niestety tej rangi przyznać, ale nie zniechęcaj się i potraktuj to jako kolejny krok na ścieżce swojej wokalnej przygody! ^^
Zablokowany