[WOKALISTKA] WalkingJoy - Naprawdę chcę

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
WalkingJoy

Wokalista

Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:47

Oryginalna piosenka:
Cover:

Wiem, że powtarzam, ale mam nadzieję, że mimo wszystko to dobry wybór.
Piosenka celowo śpiewana na rejestrze głowowym, żeby uzyskać delikatniejsze i bardziej "młode" brzmienie :)
Jeszcze nie umiem dobrze ustawiać poziomów - mam wrażenie, że na słuchawkach jest dobrze, a na głośnikach wokal jest za cicho w porównaniu do reszty... Będę wdzięczna za rady co z tym robić na przyszłość
Awatar użytkownika
Shiguroya

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Wokalista

Raper

Posty: 97
Rejestracja: 24 lis 2016, 17:44

Hej!

Rejestr głowowy faktycznie masz delikatny. Pasuje do tej piosenki. Śpiewasz czysto, natomiast mam wrażenie, że czasami wypadasz z rytmu. Porównując Twoje wykonanie do oryginału - są momenty, które się mijają w muzyce. I o ile w tej konkretnej piosence nie przeszkadza to w odbiorze - instrumental jest dość elastyczny, jeśli chodzi o melodię, bo mimo lekkiego przesunięcia w linii melodycznej nadal to ładnie brzmiało, tak w większości piosenek nie będzie to współgrało z instrumentalem (; Choć momentami miałam wrażenie, że to kwestia podłożenia pod instrumentalną wersję, jakby było odrobinę za wcześnie, czy odrobinę za późno (;
Jeśli chodzi o technikę, śpiewasz bardzo ładnie. Zwłaszcza dłuższe dźwięki, są idealnie w punkt, nie musisz robić podjazdów czy zjazdów na nie. Natomiast brakuje mi trochę więcej emocji. Są momenty, w których śpiewasz tak po prostu - zwłaszcza w drugiej części piosenki. I pamiętaj proszę, że pauzy to też muzyka, jej część (: Momentami warto wrzucić trochę więcej oddechu między kwestie - nie będą zlane, a mogą znacznie więcej przekazać i dopowiedzieć.
Pamiętaj też, że mikrofon łapie wszystkie 'plucia' w siebie. Może jakiś pop filtr? Niektóre spółgłoski są za mocno zaakcentowane, na przykład na samym początku (:
Witaj w grupie, przyznaję Ci rangę wokalistki!

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
WalkingJoy

Wokalista

Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:47

Dzięki wielkie, co za ekspresowa rekrutacja!
Uwagi wezmę do siebie, w tej piosence rzeczywiście nie ma jako takiego rytmu, więc pozwoliłam sobie na przesunięcia, no i też zignorowałam trochę pauz, bo ta piosenka podoba mi się bardziej w wersji trochę mniej "szarpanej". Ale oczywiście nie wszystko musi się wszystkim podobać, a to pokazuje mi, że wszystkie projekty które będę robić, trzeba dokładnie ustalić z pomysłodawcą :)

Czy ktoś mi pomoże co dalej? Mam sama szukać projektów, czekać na zaproszenie czy gdzieś się zapisać? Przepraszam, jestem tu od wczoraj wieczorem i jeszcze się nie orientuje co i jak...
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

1) Zerknij do działu "castingi" na forum - tam są ogłaszane projekty, gdzie brakuje wokalisty albo aktora
2) Zajrzyj na discord, serwer NK, kanał z castingami - tam też jest co nieco
3) Zostań reżyserem piosenek i sama wybierz, co chcesz śpiewać :)
Awatar użytkownika
WalkingJoy

Wokalista

Posty: 4
Rejestracja: 09 lip 2017, 21:47

OK, dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Poprawiłam post, bo z automatu napisałam "za miesiąc" ;D. Tfu, tfu, poprawiamy: zostań reżyserem piosenek już dziś! ;)
Po dołączeniu do serwera NanoKarrin na discordzie poproś o rangę wokalisty i członka na kanale #zgłoszenia_problemy.
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

Shigu pisała o popfiltrze, ale czasem wystarczy trochę inaczej ustawić mikrofon - np. pod kątem. Trzeba poeksperymentować. Generalnie śpiewasz trochę za bardzo do środka mikrofonu ;)
Zablokowany