[Tekściarz] Cruci

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie tekściarzy

Cruci

Tekściarz (rekruter)

Tekściarz

Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:59

Anime - Tytuł: Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 3rei!! – Asterism
Link do oryginału:
Link do dema:

[+] Rozwiń
Zgubiłam w głuszy się, lecz z dala słyszę kroków dźwięk
I w jednej chwili samotność rozpływa się
Błyszcząca, gwiezdna noc rozciąga się przede mną, więc życzenie me
Powierzam tym gwiazdom

Wierzę, że i ty widzisz niebo to
Więc przemierzę przestrzeń oraz czas
By znów przy tobie być!

Kolorów mnóstwo mieni się
Gwiazdozbiory mkną i łączą się
Choć noc jest, rozpędzają cień

Więc choćby morze fatum miało połknąć cię
Ja wciąż przyjdę i znajdę cię
Gdy ze mną jesteś, to
Nasz świat jest pełen barw i blasku, światła naszych gwiazd

Anime - Tytuł: Nagi no Asukara – Aqua Terrarium
Link do oryginału:
Link do dema:

[+] Rozwiń
Detrytus tu unosi się, lecz oprócz niego nie ma nic
Przez długi czas zwijałem z niego nić, by utkać móc dla ciebie dar; kokonem stanie się

Tak dawno to było, gdy zamknęłaś oczy swe, ile jeszcze czekać tu mam
Czekałem przez wieczność, aby znów zobaczyć cię; proszę, obudź się
Z tego akwarium wciąż staram się wołać cię, lecz w morską pianę zmieniają się słowa me

Detrytus tu unosi się, lecz oprócz niego nie ma nic
Przez długi czas zwijałem z niego nić, by utkać móc dla ciebie dar
Otuli cię on, gdy tak słodko śpisz, barierą stanie się
Ochroni cię od bólów oraz trosk, ta nić kokonem stanie się

Trzeba w końcu podejść... mam nadzieję, że nie jest tak źle. '^-^
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

No dobra. Widzę, że dużo się zmieniło od czasu, gdy ostatni raz patrzyłam na Twoje teksty.
Zacznę od rzeczy, nad którymi musisz popracować:
-> rymy
Obecnie są głównie się-cię-mnie-me(archaizm!), nie widać w nich schematu; jest nudno. Takie rzeczy najlepiej sobie planować.
-> sens
Pojedyncze linie mają sens, czasami naturalność siada, ale nie jest źle. Natomiast już zwrotki czy dłuższe fragmenty są od sasa do lasa, jak się przyjrzeć.
W pierwszej piosence masz krok głosów, po którym rozmywa się samotność (trochę zbyt poetycko i mało konkretnie jak dla mnie, ale na razie to zostawmy), czyli można by pomyślec, że podmiot nie jest już sam. A tu proszę, nagle mamy jakieś morza gwiazd do przemierzania i sugerujesz, że podmiot i ukochana osoba jednak nie są razem.
Dajesz dużo informacji, punktów zaczepienia, których dalej nie rozwijasz. Piszesz o niebie, ale nie piszesz, co z nim się potem dzieje (podobnie z np. głuszą na początku, z fatum).
W drugiej piosence nie bardzo wiadomo, gdzie jest dana postać. Wyjaśnienie, po co jest kokon, pojawia się zdecydowanie za późno - rzucasz go na początku i praktycznie aż do końca piosenki człowiek nie ma pojęcia, o co z nim chodzi i czemu plecie się kokon ze śmieci.
Trochę siadła logika: nie mógł czekać wieczności, żeby tego kogoś zobaczyć, skoro ten ktoś jest tuż obok, tylko śpi.
Jakie akwarium? Ba, akwarium ma zaimek wskazujący, jakby już było wspominane, ale nie :).
Podsumowując, widzę, że masz wizję na te piosenki, tylko trzeba popracować nad kolejnością przedstawianych myśli i obrazów, żeby jedno prowadziło do drugiego i wszystko układało się w spójną całość.
-> śpiewalność
Momentami masz dziwne przyspieszenia albo momenty, gdzie bez tekstu z dema nie byłabym w stanie powiedziec, jakie są tam słowa. W takich miejscach j. japoński sobie radzi, polski ze swoimi spółgłoskami nie. W takich miejscach trzeba łączyć sylaby lub dawać melizmaty.

Z rzeczy dobrych mamy dość ciekawe słownictwo, akcenty, w miarę przemyślany przekaz.
Tak czy siak myślę, że na tym etapie więcej zyskasz, pracując już w grupie, z korektorami. Tutaj od razu zaznaczę - będzie na początku ciężko, dużo poprawek, trzeba będzie zakasać rękawy. Prawdopodobnie trochę minie, zanim piosenka z Twoim tekstem pojawi się na kanale. Niemniej jeśli znajdziesz w sobie determinację, staniesz się dobrym tekściarzem. Wszystko zależy od Ciebie.
Przydzielam Ci rangę młodszego tekściarza.
Zablokowany