Tekściarka

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie tekściarzy

Chika

Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2019, 16:13

:)
Ostatnio zmieniony 02 maja 2020, 04:21 przez Chika, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Hej!
Pierwsza piosenka jest za krótka (miało być min. 1,5 min, drugą zaliczę rzutem na taśmę), do tego zdecydowanie potrzebuję dema. Jeśli Ty nie śpiewasz, to znajdź kogoś, kto Ci zaśpiewa.
Na update materiałów czekam do 3 maja włącznie o/
Chika

Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2019, 16:13

;)
Ostatnio zmieniony 02 maja 2020, 04:21 przez Chika, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

"Ja rekrutuję się na tekściarkę więc moim zadaniem jest tylko napisać polski tekst."
Tekściarz ma orientować się/wiedzieć, że tekst który napisał jest poprawny i da się go zaśpiewać. Nasi tekściarze nie tylko "tłumaczą". To właśnie rolą naszych teksciarzy jest upewnić się że jest to wykonalne. Wokalista nie powinien się martwić i rozkminiac czy dana linijka będzie zdatna do zaśpiewania. Jego zadaniem jest zaśpiewać/podłożyć swój głos pod tekst.
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Chika

Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2019, 16:13

A ja to wiem. ^^ I da się zaśpiewać. :> Możecie sprawdzić. ^^
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Ale to ty się rekrutujesz i to ty masz nam przedstawić gotowca. Taka jest zasada rekrutacji, że musisz nagrać demko do danego tekstu, ty lub ktoś przez ciebie wybrany.. To jest wymagane, żeby w ogóle zacząć cię oceniać. Zasady to zasady.
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Chika

Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2019, 16:13

Wiem, ale nie widzę w nich logiki. Dlatego się zdziwiłam po co Wam odśpiewana wersja. Sądziłam, że skoro oceniacie czy tekst się nadaje czy nie to to ocenicie. ^^ Ja uważam, że pasuje i zaśpiewać się da. :>
Zerknęłam teraz z ciekawości na zasady rekrutacji na dialogistę scenek i widzę, że tam wystarczą same dialogi i nie muszą ich dodatkowo nagrywać abyście sprawdzili czy kwestie jakie napisali będą pasować. ;)
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Dialogi to co innego niż tekst do piosenki. Dlatego są różne zasady. Tu wymagamy od ciebie demka i tyle, Pchełka cie poprosiła o nie, wiec nie rozumiem w czym tu problem ^^"
Nie wymagamy byś śpiewała czysto czy ładnie.
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej! O/

Z racji tego, że wyszło tutaj trochę nieścisłości związanych z formą rekrutacji na tekściarza. Tak jak koleżanka odpisywała - dialogista ma inne zadanie niż tekściarz. Załóżmy, że kiedyś przystąpisz do jednego z projektów naszych reżyserów, Twoim zadaniem będzie (jeśli chodzi o tekściarza nadal) napisanie tekstu pod daną piosenkę (o ile się zgłosisz do projektu rzecz jasna) i wskazanie jak ona jest śpiewana, gdzie jest akcentowana, interpretowana i jaki jest nacisk na ton śpiewania - przeróżne aspekty. Jest to stworzone po to, by ułatwić pracę wszystkim uczestnikom projektu. Tak było, jest i najprawdopodobniej będzie. Jeśli są jeszcze jakieś uwagi co do formy prowadzenia projektów etc., to zapraszam do dyskusji w prywatnej wiadomości na forum, bądź na discordzie. Mam nadzieję, że wszelkie niedogodności zostały rozwiązane, lub w większym stopniu.

Powodzenia w dalszych rekrutacjach! O/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Oku

Reżyser scenek

Tekściarz (młodszy)

Dialogista

Animator (młodszy)

Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2016, 17:22

Ja uderzę z drugiej strony, moim zdaniem tekst nie pasuje i nie da się zaśpiewać :/
Nie umiem jakoś, nie wychodzi mi to.
Jest na szczęście sposób żebyś udowodniła mi jego śpiewalność, bo może po prostu nie wiem jak powinien być śpiewany, nie ja go pisałem.
Wystarczy że nagrasz mi jego demko!
W tym tkwi jego cały sekret, mimo wszystko ty znasz ten tekst, wiesz jak go powinno się śpiewać, ja i inni niestety nie i dlatego tam gdzie my możemy widzieć akcent, ty możesz wybronić się i pokazać "ale to powinno się śpiewać w ten sposób!" :D
Obrazek
Chika

Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2019, 16:13

Ok, zedytowałam posty. Macie demka do tych dwóch dłuższych piosenek.
Nie chciało mi się głosu obrabiać i mixu robić więc wyszło jak wyszło. XD Zaśpiewałam byle było więc nie jest idealnie. ;D
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

I o to chodzi ^^" Nie musisz nic mixować czyścisz (chyba że naprawde jest tragedia)
:3 Powodzenia w rekrutacji
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Chika

Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2019, 16:13

Dzięki :>
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Hej!
Po pierwsze - dzięki za dosłanie dem. Z ich zalet przede wszystkim
1. przyspieszają proces oceny - nie muszę się uczyć melodii piosenek, które wysłałaś, a które są dla mnie zupełnie nowe, a potem nakładać na to tekst i sprawdzać, czy jest okej, pozwala mi na to Twoje demo
2. eliminują możliwość opacznego nałożenia tekstu na melodię - jeśli są miejsca z nagromadzeniem sylab albo takie, gdzie dodajesz sylabę w przedtakcie, to mogę się domyślić, jak byś chciała poprowadzić melodię, ale nie zawsze muszę się domyślić dobrze; danie dema eliminuje wszelkie niedopowiedzenia i to, co ja mogłam uznać za błąd, błędem nie jest, własnie przez to, że lekko zmienisz melodię.
Dema są traktowane jako standard firmowy w NK, więc jeśli planujesz dołączyć, to będziesz musiała się przemóc i zacząć je robić, chyba że - jak pisałam - znajdziesz kogos, kto będzie Ci je śpiewał. Znam i takich :D A jakością się nie przejmuj, to nie musi być tip top miks, nie musi być czyszczone. Głównie chodzi o rytm. Nie znalazłaś się w moim top 3 najgorszych dem, sukces ;)

Po drugie - póki co nie mogę przyznać Ci rangi.
W Soniku są błędy w akcentowaniu (co trochę każe mi myśleć, że to najstarsza napisania przez Ciebie piosenka z tych trzech), więc nad tą kwestią na pewno trzeba popracować. Do tego zdarzają Ci się momenty wypychaczowe ( "Gdy widzisz to z bliska" - "to" to wypychacz) i brzmiące z różnych powodów nietypowo, dziwnie, gdzie trochę brakuje logiki, prowadzenia słuchacza od A do B ("Daj się ponieść i z nami leć | Podbij kosmos, przyjaciół weź | Bierz więc sprawy w swoje ręce" - tutaj trzecia linijka nie ma związku z poprzednimi, "Kolory czuję bo" - jeśli on czuje kolory, to już niezła faza ;)).
Po tekstach widzę, że masz do tego dryg, wyczuwasz melodię instynktownie, nie boisz się używać dłuższych słów. Jeśli chcesz rozwijać się w tym kierunku, powinnaś nad napisanymi tekstami usiąść z korektorem (możesz poprosić np. jakiegoś Tekściarza lub Młodszego Tekściarza NK ), spróbować dostrzec błędy i je poprawić. Myślę, że będzie to męczący i bardzo frustrujący proces, ale z korzyścią dla Twojego warsztatu.
Poćwicz i wróć do nas jeszcze o/
Zablokowany