[ILUSTRATOR] Bon

Archiwum

Moderator: Opiekunowie ilustratorów

Awatar użytkownika
Bon

Ilustrator

Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2017, 22:46

Autor: Bon a.k.a Shizu (na innych stronach podaję się jako Iamanoldtrash)
Link ciała: (całe ciało kobiece)
(męskie ciało)
Link kolory: Takwiemtrochęzepsułemtedłonie
Dodatkowy link:

Stronki: Opis: Jestem tak rysownikiem od około 5 lat. Niby za kredki się wziąłem w okresie podstawówki, ale ,,na poważnie", wziąłem się tak pod koniec (prawdopodobnie 6 klasa) do okresu tak gimnazjum. Za rysowanie w programach graficznych typu GIMP wziąłem się tak ze trzy lata temu - na myszce -, a od roku wziąłem się za korzystanie z tableta graficznego.
Mój styl dość trudno określi, sam mam z tym dość wielki problem, ale staram się aż tak na to nie zwracać uwagi.
O jakiej tematyce rysuję? To już różnie, ale zależy mi na prawie no wszystkich (bo są takie tematyki, gdzie wolałbym nie wchodzić za bardzo), szczególnie praktykuję rysowanie gore i zwierząt (lecz na ten moment wolałbym się tym nie chwalić). Chciałbym być dobry w tym co jest moim hobby, dlatego też strasznie mi zależy na tym, by mi wytykano mi błędy w tym co robię, by jakkolwiek się udoskonalić. Wciąż się jeszcze uczę, więc przyjmę wszelaką krytykę~.
Ach, chciałbym jeszcze dodać, że najlepiej czuję się przy rysowaniu tak tułowia tak z boku, ale jeśli bym musiał zrobić render z całym ciałem lub twarz z przodu, to postarałbym się to robić jak najlepiej!
Awatar użytkownika
Kiminai

Animator (młodszy)

Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2017, 19:47

Mi się ten styl podoba ¯\_(ツ)_/¯
Raz, dwa, trzy Kiminimi patrzy
Kadan

Ilustrator

Posty: 56
Rejestracja: 29 lis 2016, 15:53

Witaj (´ ▽ ` )
Widać iż posiadasz już pewną kreskę która się nie łamie a twoje rysunki idą zdecydowanie w Amerykański styl kreskówki, pozwalając sobie przejrzeć wszystkie podane przez Ciebie strony widzę że bardzo dużo szkicujesz co daje mi przekonanie że szybko progresujesz a także szybko rysujesz.

Jednak czasami masz problem z anatomią, tak jak wspominasz najlepiej się czujesz w rysowaniu "tak tułowia tak z boku" xD Na to nie będą reżyserzy patrzeć, mają wizję i będą chcieli tak jak już sobie wymarzyli, musisz nad tym poćwiczyć.
Następnie mamy ubrania, masz na nie pomysł lecz nie wiesz jak je rysować, spróbuj zwracać większą uwagę z jakiego materiału mogłyby być, oczywiście nie chodzi tutaj o to że nagle musisz być profesjonalnym krawcem, tylko takie proste pojęcia jak skóra, gruby materiał, cienki materiał - z tym ostatnim widać że masz największe kłopoty - by wiedzieć jak się mniej więcej układa.
To co z czym masz największy problem widzę w kolorowaniu, kolory są wyblakłe, cieniowanie rozmieszczone niewłaściwie, czasem nadużywasz modów/filtrów. By poprawić samo kolorowanie wystarczy używać już gotowych palet, by się tego nauczyć oglądaj tutoriale video (co prawda takie videa trwają nawet do kilku godzin, czasem są przynudzające lecz zdecydowanie się z nich coś wynosi). Co do cieniowania, tutaj też tutoriale - zwykłe, obrazkowe starczą, lecz pamiętaj cienie są wszędzie, wystarczy że będziesz bardziej patrzeć na świat.

Niniejszym niestety jeszcze nie mogę nadać ci rangi ilustratora, lecz nie poddawaj się i zachęcam do wrócenia, do rekrutacji za minimum dwa miesiące i pochwalenia się swoim progresem. Do dzieła ٩(ˊᗜˋ )و
Zablokowany