[Wokalista] Tuck

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Tuck

Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2019, 17:40

"Do kołyski" - Dżem

Oryginał:
Awatar użytkownika
Klara

Wokalista (rekruter)

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Ilustrator

Posty: 111
Rejestracja: 30 maja 2017, 01:48

Cześć, dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji.
Niestety w twoim nagraniu wdarło się wiele nieczystości. Rzadko trzymasz się tonacji, a mało otwarta buzia dodatkowo utrudnia ci trafienie w odpowiedni dźwięk. Skup się głównie na intonacji. Żeby śpiewać czysto, musisz nauczyć się odróżnić odległość pomiędzy dźwiękami. W internecie jest teraz dużo instrumentów online jak np. pianino Polecam spróbować grać pojedyncze dźwięki na takim pianinie i powtarzać je na głosce "la". Pomoże Ci to wyobrazić sobie odległość między dźwiękami, a również wyćwiczysz sobie trochę słuch muzyczny. Jeśli masz trudność z trafieniem w dźwięk, to zrób podjazd do niego. Po kilku podjazdach pomoże ci to zapamiętać ten dźwięk mięśniowo. To tak jak trzymanie długopisu. Na początku pisanie jest trudne. Ciężko jest napisać nawet jedną literkę, a po czasie staje się to naturalne. Tak samo jest ze z intonacją.
Pamiętaj o otwartej buzi. Dźwięk musi skądś wyjść, trudno jest wydobyć dźwięk przez zamknięte usta.
Nie wiem, czy sam sobie akompaniowałeś, czy to ktoś inny, ale podkład też był błędnie zagrany, na przyszłość upewnij się, czy podkład jest odpowiedni, ponieważ to też przeszkadza później w śpiewanej przez ciebie melodii. Wybierz utwór, który ma już podkład w dobrej jakości lub zaśpiewaj bez.
W tej chwili nie mogę ci przyznać rangi, ale liczę na to, że będziesz ćwiczyć i usłyszę cię, gdy będą efekty twojej pracy. Powodzenia!
Tuck

Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2019, 17:40

dzięki, podkład sam robiłem
Zablokowany