Rekrutacja na instrumentalistę.

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie instrumentalistów

Awatar użytkownika
Kasiasty

Reżyser piosenek

Dialogista (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:56

Cześć, mam na imię Dawid, mam 15 lat i od kiedy pamiętam interesuje mnie muzyka. W wieku 6 lat dostałem moją pierwszą gitarę elektryczną i jakoś to poszło. Pół roku temu zakupiłem również gitarę akustyczną. Na ten moment gram na trzech instrumentach: gitara elektryczna, gitara basowa oraz akustyczna, której nagranie postanowiłem załączyć (jednak jest ono dosyć koślawe :/, a sam nie mam zdolności stwierdzenia że moje dzieło jest dobre, jednak co do gitary elektrycznej mogę śmiało stwierdzić że daję radę zarówno w zespole, jak i solowo). Potrafię odczytywać tabulaturę bez problemu, a i sam piszę czasami aranżację do różnych utworów. Jestem w posiadaniu Focusrite Scarlett 3rd gen oraz programu Cubase 5, dlatego przy lekkiej pomoce w obsłudze oferuję bardzo dobrą jakość dźwięku. Sporo oglądałem Nano Karrin na yt, głównie covery różnych piosenek i zawsze marzyłem o możliwości zostania członkiem tego kanału. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego podania.

Pozdrawiam
Dawid "Kasiastyyy"

Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Jejku,
naprawde nieźle grasz, co taka późna decyzja na dołączenie do grupy :3?
Nanokarrin* :3
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

Cześć, dzięki za wzięcie udziału w rekrutacji. Parę uwag do nagrania które przesłałeś:
* nie zawsze twoja gitara dobrze stroi. Może to kwestia nastrojenia, ale bardziej prawdopodobnie ustawienia menzury albo zmiany strun.
* nie zawsze grasz równo. Być może pozwalałeś sobie na luźniejsze podejście do tempa specjalnie, ale to zawsze jest ryzykowne i często nie brzmi tak jakbyśmy chcieli. Ogólnie tę piosenkę nagrałbym raczej z metronomem w uchu mocno pilnując się tempa.
* zdarzyło się parę omsknięć, zawsze warto dograć fragment jeszcze raz i podmienić.
Natomiast to co mnie najbardziej martwi to to, że solowe aranżacje gdzie najważniejsza jest melodia są zupełnie niereprezentatywne dla tego co robimy w NK jako instrumentaliści. Gdybyś chciał wrzucić nagranie z akompaniamentem byłoby dużo łatwiej Cię ocenić i przyjąć :)
Awatar użytkownika
Kasiasty

Reżyser piosenek

Dialogista (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:56

Przesyłam jeszcze jeden utwór, niestety napotkałem spore problemy z wyeksportowaniem pliku w Cubase, jednak w końcu się udało, oczywiście sam w sobie nie mam problemu z graniem akordami, bądź riffami, wszystko w zależności od potrzeb do danego utworu.

Jeszcze drugi utwór, akustyczny podkład do Pretty Girl od Clairo.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2020, 11:58 przez Kasiasty, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Pierwszy z filmów jest niedostępny :/
Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasiasty

Reżyser piosenek

Dialogista (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2020, 23:56

Już wszystko powinno działać.
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

Dzięki za dosłanie nagrań. Jeśli chodzi o pierwsze z nich, które trochę łatwiej ocenić bo dużo lepiej Cię tam słychać, to głównym problemem jest precyzja. Zarówno jeśli chodzi o czas jak i intonację. Granie bluesowych solówek nie powinno być pretekstem do grania nieprecyzyjnie. Blue note'y to też są konkretne dźwięki, podciągnięcia muszą prowadzić do czegoś, dźwięki nawet improwizowane mają swoje miejsce w czasie. W drugim nagraniu gitara jest dość mocno schowana, ale na pewno jest równiej niż we wszystkich wcześniejszych próbkach. To co niedomaga to trochę intonacja (o czym pisałem już wcześniej), a trochę też barwa i artykulacja. Ze wszystkiego co przesłałeś to jest najlepsze, ale nadal odrobinę poniżej poprawności. Słychać, że umiesz zagrać całkiem sporo, ale potrzeba w tym jeszcze precyzji. Jeśli budynek który budujesz się zawali nikt nie będzie pamiętał ile tam wstawiłeś pięter. Lepsza byłby solidny parter, nawet jeśli jest poniżej twoich ambicji. W tej chwili nie mogę Ci przyznać rangi, ale bardzo chętnie usłyszę Cię jeszcze w przyszłości.
Zablokowany