Rekrutacja na aktora

Moderator: Opiekunowie aktorów

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
Kwas_Mlekowy

Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2020, 15:05

Wiersz:


Wideo rekrutacyjne:
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 229
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Siemka!!

Bardzo intensywne Krasnale, ambitnie. Podobają mi się, choć czasami twoja dykcja jest bardziej zbliżona mowie potocznej, czyt. niechlujna. "Dsieci" zamiast "dzieci" np.
Zaś scenka jest do poprawy (żebyś nie porzucał nadziei to ci podpowiem, że równie dobrze mogłam ci nie dawać drugiej szansy, także skorzystaj z niej):
- scenkę skróć chociaż do połowy, jest za długa i nuży w którymś momencie, a twoim zadaniem jest utrzymać moje zainteresowanie
- nagraj również onomatopeje, wszystkie nieartykułowane dźwięki i oddechy (pilnując przy tym aby nie było chamskich puknięć w mikrofon). Bez nich scenka wydaje się pusta i nudna. A, i uważaj z przycinaniem nagrań, bo momentami są dziwnie urwane, np. "Kaga" za każdym razem brzmiało to tak, jakbyś uciął w połowie sylaby, co dawało mega nieprzyjemny w odbiorze efekt
Dostajesz tydzień na poprawkę. Liczę na ciebie, powodzenia!
Awatar użytkownika
Kwas_Mlekowy

Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2020, 15:05

Krasnoludki:


Scenka:


Dziękuję za drugą szansę, mam nadzieję, że nie zawiodłem oczekiwań.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 229
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Siemanko!

Skupię się na scence. Super, że nagrałeś onomatopeje, to się chwali. I nie są one złe, ważne, że mikrofon przy nich nie wariuje. Ale niestety, cała reszta jest mocno meh. Twoja postać nie brzmi na przygnębioną, brzmi jakby UDAWAŁA przygnębioną. Ja bym tutaj ci zaproponowała lekkie wahanie głosu, jakieś jego załamanie od czasu do czasu, żeby podkreślić, że "tak, postaci jest przykro". Bardzo na plus próby mówienia pod nosem, aaaaleeee... powinieneś mówić wyraźniej. Da się ciebie zrozumieć, ale trzeba wytężać słuch, co nie jest wcale komfortowe. Wiem, że prawdopodobnie brzmi to abstrakcyjnie, "wyraźne mówienie pod nosem", ale o to właśnie chodzi, żeby umieć te dwie rzeczy połączyć. "Bo czułem się winny" - ja bym tutaj na twoim miejscu krzyknęła, albo bardziej podniosła głos.
Robisz też za duże, nienaturalne przerwy między słowami w zdaniach. "Nie wracają mi wspomnienia | ale uczucia | nagle powraca chęć | spotkania się z Lindą". To nie jest zbyt naturalny podział, szczególnie, gdy jest średnio zaznaczony. Dobrym rozwiązaniem byłyby takie szybkie wdechy, jak przy powstrzymywanym płaczu, w miejscach tych przerw. Od razu wyglądałoby lepiej.
Suma sumarum, przykro mi to pisać, że nie mogę ci dać rangi. W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłoby ciągłe ćwiczenie umiejętności gry aktorskiej, poprzetykane jakimiś prostymi ćwiczeniami dykcji. Myślę, że w przeciągu miesiąca powinieneś się wyrobić, ale musisz zachować samodyscyplinę. Anyway, ja będę czekać. Liczymy na ciebie. Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ